| MiKiDuTzaEo a întrebat:

Am scris o povestiara dar nu stiu daca sa continui tongueAceasta este povestioara=:Salut.winking Ma numesc Delia(Deli) happy Voi implini 18 ani peste putin timp! Eu nu am prieteni, deoarece de cand eram mica am fost bataia de joc a tuturor, deoarece eu eram diferita. Eram putin plinuta( grasa). In fiecare dimineata cea mai "populara" fata din scoala Angela(Angy) >> radea de toate lucrurile ce apartineau de mine! >>micazi
Angy: Buna. Ne cunoastem sau ceva?
Deli: Nu cred ca am avut placerea.
(waww! Nu ma asteptam la asa ceva de la ea! tocmai de la ea!)
Angy: Mda! Inseamna ca tu esti un >>nimicImi continuam drumul spre scoala! Nu eram atenta in fata >meaSi dau peste un baiat! Imi era foarte rusine INIMA imi batea foarte tare. Era ca un lucru, sentiment pe care nu l-am mai simtit niciodata! Waww cred ca incepe o noua conversatie. Prima conversatie a mea cu un baiat!
Baiatul: Buna!
Eu:
Baiatultongueot sa am placerea sa stiu cum te numesti?
Eu: Da! Ma numesc Delia dar mi se spune Deli!
Baiatul: Frumos numele. Si special in acelasi timp.
Eu: Multumesc
Baiatul: Scuze! Sunt nepoliticos! Eu sunt Ione
Eu: Incantata de cunostinta!
Ione: La fel si eu
[ Eram foarte emotionata.]
Eu: Imi pare rau dar nu mai prea am timp sa continuam aceasta conversatie tongue Pentru ca in 10 min. incepe cursul meu!
Ione: Nu are de ce sa-ti para rau! Daca nu te superi te invit in parc dupa ore.
Eu: okee! O sa vin!
Ajung la scoala! Intru pe coridorul principal! Si ghiciti peste cine dau? Era Angy`. Incerc sa ma fac ne observata! Si fuuu` am trecut de ea! Dintr-o data am auzit clopotelul >Urma sa am din nou prima ora la acest liceu! Cand intru pe usa de la clasa..Ma intalnesc cu Ione! Se pare ca eram colegii! Stateam de pove` cand de odata vine Angy si cu o fata. Aceea fata mi se parea ca era mana dreapta a lui Angy`. Sa continui! se apropie de mine si de Ione! Si ne distruge conversatia! Il i-a pe Ione la intrebari.
Mi se parea ciudat! Dar dupa mi-am dat cu seama ca cine era de fapt Ionee! El era iubitul lui Angy! Mi se parea oarecum >>>>CIUDATiubesctupeu ea e fata de care spui tu ca te-ai >indragostit?; d<

partea III
Buzele lui Ione erau aproape de ale mele... Cand dintr-o data m-a sarutat..Eram asa de emotionata incat nu stiu ce sa fac >>>>
Eu: waww
Ione: Waww waww~! Esti foarte dulcee
Ione: Si eu! este ceva foarte important.
Dontr-o data am spus amandoi >>Te iubesc > De maine voi fi doar al >>tau Eu ii raspund: Am fugit pentru ca mi-a fost >>frica...Ionee: De ce ti-a fost frica? >>>Eu: Mi-a fost frica atata >>conteaza. Ione: Deli? >> Eu: >>Da. Ione: Cand mi-ai spus ca "te iubesc" ai simtit acel sentiment? Mie imi era frica! asa ca i-am spus! NU l-am simtit l-am spus doar asa! si m-am dus plangand in pat! Ione: Imi pare rau
Adormind cu gandul la el.Eram fericita oarecum..In dimineata urmatoare Ione vine inante la mine si ma intreaba:
Ione: Ce ai patit?
Eu: nimica!
Ione: Nu vrei sa fim impreuna?
Eu: Tu esti cu Angy...
Ione: Si ce?
Eu: Eu nu vreau sa te impart cu alta!
Ione: imi pare rau
Eu: SI mie! pentru ca esti un baiat minunat
Ione: Mai suntem prieteni?!
Eu: da!
Si ne continuam drumul spre scoala...Ione era putin trist. Ajungand la scoala Ione s-a despartit de Angy. dar era prea tarziu! Pentru ca eu eram hotarata sa ma mut din nou Mam dus acasa si eram pregatita sa-mi fac bagajele!

Partea IV
Cand mi-am terminat bagajele..Am iesit afara sa i-au un Taxi pentru a merge la aeroport sa merg catva timp departe de locurile acelea. Ajungand in Taxi ma gandeam daca e bine ce fac! In sfarsit spuneam eu in mintea mea! Am ajuns in aeroport in avion! de aici nu m-ai am cum sa dau inapoi! Avionul a decolat! Eu am adormit dar ma trezise un msj de la Andrei!
Andrei: Buna!
EU i-am rasp inapoi:
Eu: Buna.
Andrei: Unde ai >disparut?
Eu: Am plecat departe pentru o vreme!
Andrei: Nu pot sa cred! Ione? Nu te-ai gandit la el!? A lasat-o pe Angy pentru tine! Si tu? In loc sa lupti ai abandonat tot
Eu: Imi pare rau.
Andrei: Mai exista sansa sa te intorci
Eu: Ma voi intoarce peste catva timp promit...
Andrei: sper ca cat mai repede pentru ca Ione inebuneste fara tine!
Eu: Ai grija te rog de el
Andrei: o sa am! papa pup
Eu: papa! multumesc
Avionul ateriza! Eram noua in toata schimbarea asta,... M-am dus la cel mai apropiat Hotel! aveam de gand sa raman acolo pentru o saptamana. Primesc un msj de la Ione...
Ione: De ce m-ai parasit?
Eu: NU te-am parasit. am luat o vacanta de la tot stresu
Ione: Puteai sa-mi zici si sa ma iei cu tine! Mor fara tine
Eu: nu murii! Imi pare rau
Ione: Pentru >ce?
Eu: Te-am mintit te iubesc enorm
Ione: Atunci haide la mine.
Eu : nu pot da inapoi! imi pare rau
Ione: ma omor!
Eu: NU te rogg
Ione: fara tine mor! jur
Eu: inca putin timp te rogg! rezista
Ione nu mi-a mai raspuns! trecu cateva zile si eu nu am auzit nici o veste de la Ione.ii trimit mesaj la Andrei
Eu: Andrei ce s-a intamplat cu Ione?
Andrei: imi pare rau dar...
Eu: imi pare rau cE?
Andrei: Ione a disparut! A lasat un msj! A spus ca " Ma voi intoarce doar atunci cand Deli va veni inapoi"
Eu: in cateva ore hai la aeroport.
Andrei: de ce?
Eu: Deli se intoarce!
Andrei: te astept
In cateva ore am fost unde am spus! Andrei ma asteptat pe culoarul principal!
Eu: Haidee! sa-l cautam pe Ione
Andrei: >Unde? L-am cautat peste tot!?
EU: HAide sa mergem la el acasa in camera!
Andrei: haide
Ajungem la Ione in camera! Acolo am rascolit tot! gasind sub perina un bilet! In care scria

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| floraida a răspuns:

Ai putea sa o continui, pentru ca este foarte frumoasa.

| MiKiDuTzaEo explică:

Ajungem la Ione in camera! Acolo am rascolit tot! gasind sub perina un bilet! In care scria

| PinkBlue05 a răspuns:

E draguta. Continuu-obatting eyelashes.

| Postei_Roxana_1954 a răspuns:

Povestea este foarte draguta merita continuata daca vrei da-mi add si te ajut sa o continui facebook-ul meu: https://www.facebook.com/roxy.boom
si daca nu vrei sa te ajut spune-mi unde as putea gasi partea urmatoare :*