| oanasunshine a întrebat:

Hei. La clasa alaturata e un baiat care, am observat ca de ceva timp se uita la mine destul de insistent. La inceput il consideram doar simpatic, dar a inceput sa`mi placa putin de el. Tot astept sa vad daca face el primul pas dar vad ca nu face nimic ca sa se bage in seama cu mine. Ce sa fac? Sa mai astept sa vad daca actioneaza sau sa fiu eu cea care`l baga in seama? Funda. big grin

5 răspunsuri:
| AdelaElena20 a răspuns:

Uitatul insistent se stie ca e primul lucru care da de inteles cand iti place o persoana! Daca iti place de el si el continua sa se uite asa la tine, fai si tu la fel, uita-te insistent, treci prin fata lui, zambestei si fii delicata! Ai sa vezi ca in scurt timp el o sa faca primul pas!

| xAnDrAx a răspuns:

kissBuna...pay trebuie sa incerci sa te bagi in seama cu el daca ai curaj happy vorbeste`i despre ceva ce crezi ca ai in comun cu el ( exclude faza aia in care te lovesti de el straight face e penibilahappy Bfthappy

| IDamon a răspuns:

Fa tu un mic pas. Afla idul lui de la cineva si vorbeste cu el pe mess si asteapta sa faca el restul de pasi.

| cezarelzaharel a răspuns:

Adica nici nu ati vorbit unul cu celalalt? Poate ca nu stie cum te cheama... stiu cum e. Un sfat bun : du-te in aceea clasa la o colega/prietena si vb cu ea intreab-o despre el si roag-o sa va combine. Daca nu merge/vrei bagate tu cu el in seama dar orice ai face nu il intreba DIN PRIMA daca vrea sa stea cu tine. eu st stan patitu big grin

| Fikus a răspuns:

Incearca sa afli mai concret ce pareri are despre tine (prin intermediul prietenilor, prin actiunile lui...) incearca sa vb cu el si observa actiunile lui. daca vezi ca ai place sa vb cu tine, sau daca te va chema undeva la vre un film, la o cafenea, sau pur si simplu sa va plimbati pot sa crezi ca cel mai corect e ca ai place de tine. asteapta actiunile lui si deja ati faci singur concluzii. daca el frineaza si observo ca ai place de tine, dar nu actioneaza, incearca sa-l impingi, sau fa tu primul pas! aa. si daca te va chema undeva in parc stai cu el pina mai tirziu si propune-i sa te petreaca (in caz ca el singur nu ati va propune sa te petreaca) pentru ca va fi o sansa mare pentru el de ati spune sentimentele!