| Giulia97Anna a întrebat:

Hei! Plac un baiat(si cred ca si el ma place) happy :X de 20 de ani, face 21 in aprox. 6 luni, iar eu am 16 ani si fac 17 in aprox. 5 luni.Eu cred ca parintii mei nu vor fi de acord, daca vor afla, insa am o colega care ma incurajeaza si tine cu mine. Vreau sa va mai spun ca diferenta de varsta intre tatal si mama mea este de 9 ani (tatal meu este mai mare).Va rog sa veniti si voi cu pareri si sfaturi happy

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Daca Te Iubeste si tu Il Iubesti e oki.Pana la urma mai ai un Pic pana esti Majora si sa nu crezi ca e ceva diferit daca astepti pana atunci. Ideea e sa fi tu sigura ca el e cel care Merita asta.

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Diferenta de varsta nu-i atat de importanta cat diferenta de gandire. Dar nu mai esti nici tu (cel putin nu mult timp) un copil, asa ca diferenta asta, daca exista, este in continua scadere.
Sanse aveti sa fiti impreuna, doar daca nu umblati de la inceput cu ascunzisuri. Dovediti-va maturi, si discutati problema cu parintii inainte ca ei sa afle ceva (poate chiar altceva) din alta parte.
Chiar faptul ca te-ai dovedi mai matura in gandire te-ar ridica mai mult in ochii parintilor, si vor avea mai multa incredere in tine si in deciziile pe care le vei lua.
Apropo de maturitate, doua lucruri de nedespartit: sexul si responsabilitatea, daca tot ai postat intrebarea la categoria asta.
Este frumos, este placut, cum zicea si in Biblie de fructul oprit: "Femeia a văzut că pomul era bun de mîncat şi plăcut de privit, şi că pomul era de dorit ca să deschidă cuiva mintea."
Dar prin sex se fac si copiii, cum te vei feri de asta, sau ce vei face cand oricat te feresti se intampla, astea sunt lucruri la care se gandeste o persoana responsabila inainte de a sari in pat.
Sa te dovedesti matura in toate.

| Giulia97Anna explică:

Imi cer scuze daca am facut greseli, dar sunt indragostita big grin

| Danysan a răspuns:

Atata vreme cat este Iubire e oki. Poti sa ii dai ca examplu pe ai tai daca or sa fie neinteleagatori.Acum daca or sa aiba ceva de zis nu cred ca e legat de Varsta ci de faptul ca la 21 de Ani vrei sa faci sex pe langa faptul ca iti doresti si Relatii Serioase.

| Giulia97Anna explică (pentru Danysan):

Mda,si cam asta e o problema sad M-am gandit mult la asta, si chestia asta m-a cam pus pe ganduri.

| Giulia97Anna explică (pentru Danysan):

Multumesc,e un sfat bun happy

| Danysan a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Daca Te Iubeste si tu Il Iubesti e oki.Pana la urma mai ai un Pic pana esti Majora si sa nu crezi ca e ceva diferit daca astepti pana atunci. Ideea e sa fi tu sigura ca el e cel care Merita asta.

| SorinTudor a răspuns:

4 ani nu sunt multi...de ce nu ar fi de acord parintii tai? si de ce trebuie sa tii cont de ce zic parintii tai din moment ce tu tii la el si el la tine?

| Giulia97Anna explică (pentru SorinTudor):

Parintii mei cred ca un baiat mai mare decat mine, ar profita de mine sad