| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema.
De cateva luni imi place de un baiat si in urma cu o luna am inceput sa vorbim zilnic. Il plac foarte mult si si el ma place, dar parintii mei nu sunt de acord cu o relatie intre noi deoarece spun ca nu ii "de nasu` meu" si ca ii fac de rusine, dar eu il plac foarte mult si vreau sa fim impreuna si nu stiu ce sa fac, mai ales ca intre noi este o diferenta de 9 ani. Am nevoie de sfaturi. Mama mea a aflat ca vorbesc cu el si a facut ca toti dracii. Mi`e frica de reactia care ar aveao tatal meu daca ar afla, dar chiar vreau sa fiu cu baiatul asta. crying(

Răspuns Câştigător
| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Pai,in primul rand, m`a amuzat raspunsul lui Andrei233. Daca nici la 15 ani nu poate avea un iubit, la cat vrei sa aiba? la 20? rolling on the floor)
Sa revenim...Incearca sa il prezinti familiei tale, sa il cunoasca mai bine (P.S:Spune`i sa fie foarte respectos si linistit)... Vorbeste cu parintii tai si spune`le ca e alegerea ta si ca atata timp cat voi va intelegeti bine, varsta numai conteaza.
Daca as fi in locul tau si nu as putea in niciun fel sa imi conving parintii iti spun sincer ca m`as pune cu el fara sa stie ai mei...Dar fi sigura ca si el te iubeste si nu vrea doar sa isi bata joc.Insa daca il iubesti, merita sa lupti pentru el.

7 răspunsuri:
| Andrei233 a răspuns:

Dupa nick-ul tau, banuiesc ca mai mult de 15 ani nu ai.O sa te superi, dar la varsta asta ar trebui sa pui mana pe carte, nu pe baieti.

| Maria1997 a răspuns (pentru Andrei233):

Oi fi eu boboaca.da nici doi ani nu am

| Patrăţel a răspuns:

Uff,complicat! In primul rand,sa zicem ca am si eu o situatie asemanatoare. Vorbesc cu un baiat,dar nu e asa mare diferenta! ^^ Mie imi zice ca e prea mare, si ca vrea sa ma bage in pat, dar continui sa vorbesc cu el, desi mama. nu stiu daca este atat de convinsa daca sa imi interzica sau nu big grin! Oricum, daca mi-ar interzice as continua sa vorbesc, fiindca daca simt ca e prea mult, il las euhee hee). Revenind la situatia ta, intr-adevar. cam mare diferenta, dar nu cred ca e imposibil sa fie ceva intre voi.Mama ta il cunoaste personal? A vorbit vreodata cu el, doar ei doi? In caz ca au si vorbit, si tot nu e de acord, ar trebui sa te gandesti foarte bine, si sa pui in balanta ce ai de gand sa faci.Gnadeste-te daca se merita sa te certi cu familia pentru un baiat.Chiar daca il iubesti, totusi. poate parintii tai chiar au dreptate si ar trebui sa iti gasesti un baiat mai potrivit.Personal, m-as gandi chiar foaarte bine daca e alegerea potrivita.Baiatul ala poate chiar nu e potrivit.Gandeste-te bine, singurul meu sfat. Bafta! happy

| Maria1997 a răspuns (pentru Patrăţel):

Da...il cunoaste din vedere, dar nu a vorbit niciodata cu el. E chiar foarte dragut si in preajma lui ma simt in siguranta. Chiar imi doresc sa fiu cu el foarte mult, dar nu vreau sa ma cert cu familia mea.

| Patrăţel a răspuns (pentru Maria1997):

In cazul asta, eu zic ca ar trebui sa vorbesti cat se poate de deschis cu familia ta, sa ii faci sa vorbeasca cu el, sa il cunoasca.Cine stie, poate se vor razgandi, iar daca tu chiar il placi, si spui ca e dragut cu tine si tot tacamul, se merita sa incerci, sa risti.Altfel,nu e OK sa te certi nici cu familia ta, fiindca probabil nu esti pe picioarele tale.Nici sa ascunzi de familia ta ca te intalnesti cu el nu e OK, sunt parintii tai si nu trebuie sa ii minti.winking

| Maria1997 a răspuns (pentru Patrăţel):

Inca cevalaughing) El e ceva gen bad boy de cartier...dar cu mine se poarta foarte bine si tine la mine si ma protejeaza...deci parintii mei nu cred ca l`ar placea

| Maria1997 a răspuns:

Apropo...am uitat de fundita :*