| justmeandyou2A a întrebat:

Hei! Pot sa fiu insarcinata daca el a folosit prezervativ si nu si-a dat drumul in mine?
Menstruatia mi-a venit regulat, abundenta si a tinut cam 3 zile. Am avut dureri de cap si stari de voma inainte sa imi vina, apoi dupa ce mi-a trecut ma doare stomacul uneori!
p.s eram virgina cand am facut-o.
si fumez ( cred ca din cauza asta ametesc uneori, mai ales dupa ce fumez)

4 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Daca ati folosit prezervativ si el nu si-a dat drumul NU esti bortoasa

| RAY a răspuns:

Nu, daca ti-a venit menstra e sf sa ramai sa stii asta mereu ok, ramai gravida cand ejacularea e in vagin si esti la ovulatie, un studiu american a dovedit ca sunt sanse de 3% daca un barbat ejaculeaza zilnic timp de 30 de zile in vagin, asta nu inseamna sa nu te protejezi

| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece sexul a fost protejat si ca o masura suplimentara ejacularea s-a produs in exteriorul corpului tau, in mod logic rezulta concluzia ca nu s-a putut forma in acele conditii o sarcina si nici nidatia. Daca nu se produce nidatia intotdeauna obligatoriu se elimina din organism endometrul prin menstruatie. Din acest motiv se considera pe buna dreptate ca intotdeauna o menstruatie care se desfasoara conform celor anterioare (ca timp, cantitate, culoare, flux de eliminare etc.) reprezinta garantia ca in proportie de 99, 99% in ciclul menstrual anterior nu s-a format si nici nu s-a instalat o sarcina. Se poate afirma ca in conditiile descrise in intrebare raspunsul este unul singur; NU ESTI INSARCINATA. Senzatiile descrise (ameteli, dureri de cap, senzatie de voma) in nici un caz nu reprezinta semnalmentele unei sarcini. Multa sanatate

| sofisis a răspuns:

O Doamne...nu, daca a folosit prezervativ si nici nu si-a dat drumul cand era in tine si nu exista nici o alta varianta prin care penisului sau sperma lui sa fii ajuns in zona organului tau vaginal...NU, nu ai cum sa fii gravida.