| TPUuser199 a întrebat:

[Scuzati categoria] De ieri, am stari de voma continuu (suportabile) iar cand ma ridic din pat vad negru, si ametesc. Am facut analize si mi a iesit lipsa calciu foarte mult. Am luat 10 zile Zdrovit CaMgZn+VitC (10 zile/luna), iar pe 4 mi a venit menstruatia (trebuia sa imi vina pe 10, dar imi vine de obicei cu cateva zile/1 sapt inainte, fiind neregulata.), insa mi a curs destul de putin timp de 3 zile (umplund aprox. jumatate de absorbant/zi.) si era amestecata cu un "mucus", iar de ieri simt o usoara "usturime". Este posibila o sarcina, tinand cont ca sunt virgina, insa acum 2-3 sapt. am avut o "joaca"... Nu m a penetrat, doar s a frecat, daca ma pot exprima asa (nu si a dat drumul atunci, insa imi este teama de acel lichid, deoarece si a dat drumul cu 30min-1h inainte). Este posibil sa fie si din cauza medicamentelor, sau este mai mare procentul ce favorizeaza sarcina? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| tteo91 a răspuns:

Si,,,, cum a fost joaca? ca tot nu am inteles lol

| Agenta000 a răspuns:

Pentru a fii sigura ar trebui sa mergi la un doctor!

| cristinatat a răspuns:

Lipsa de calciu este normala pentru orice varsta si daca scurgerilepe care le ai cu menstruatia sunt de o culoare transprenta marobi sau galbene senale
sper ca te-am ajutat scuze pentru ortografire e de la laptop

numesc i vagina
sper ca te-am ajutat

| TPUuser199 explică (pentru cristinatat):

De la "galbene" m`ai pierdut complet... De fapt, ideea este urmatoarea: este un lichid gen "mucus", amestecat cu sange. Aceasta este compozitia menstruatiei. Si sunt destul de ingrijorata ptc nu mi s `a mai intamplat pana acum. Mai este sangerarea de nidatie, dar am citit ca sunt doar cateva picaturi, la fel amestecata cu mucus. Iar menstra peste sarcina tine max 2 zile. Mie mi a curs 4 zile, insa cum scrie si in intrebare: umpleam max. jumatate de absorbant/zi... Am citit pe net ca si calciul modifica (,) cantitatea, iar eu am luat 10zile continuu/luna. Nu stiu ce sa cred. sad

| Archana22 a răspuns:

Poate fi din cauza unei infectii ( la ovare), nu neaparat ca ar exista o posibila sarcina. (Parerea mea)