| honeygirl04 a întrebat:

Hei prieteni!:* Am fost cu un baiat 2 luni, iar dupa ce ne-am despartit am suferit destul de mult. acum mi-a cerut un alt baiat numarul de telefon si ma tot gandesc la el, dar mi-a zis cineva k are prietena, iar eu nu stiu ce sa cred ( mie nu mi-a dat nici macar un mesaj ). baiatul cu care am fost 2 luni vrea sa ne impacam. mie a inceput sa imi placa de amandoi si nu stiu ce sa fac sad am nevoie de ceva sfaturi din partea voastra.

9 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!

Prima dată vorbește cu fostul prieten și incearcă să vă salvați relația.
Daca nu merge rolling eyes ai putea să-i dai o șansă tipului cel nou, dar mai intai incearcă să-l cunoști mai bine, să vezi ce fel de om este.

O zi frumoasă! happy

| suntZeu a răspuns:

Uite ce sa faci, imi dau seama ca esti foarte ravasita si dezorientata...fa ceva foarte simplu, fostului prieten spune-i ca ce a fost frumos A FOST si atat...iar la baiatul care tia luat numarul spune-i ca ai nevoie de o pauza daca te cauta.Linisteste-te nici nu sti ce bine e sa fi solo, si ai nevoie de asta acum

| secret093 a răspuns:

Alege unul, de preferat pe cel care nu are prietena si care ti se pare mai sincer. big grin

| maria_7379 a răspuns:

Buna. Nu trebuie sa crezi tot ce zice lumea. Si tu spui ca ii iubesti pe amandoi nu? Eu zic sa il alegi pe al 2-lea baiat pentru ca, daca tu il iubeai pe primul nu te indragosteai de al doilea. Si ai dovezi concrete ca el are iubita? Si daca nu ti-a dat un mesaj da-i tu un mesaj cu'' Buna. Cf?'' sa nu creada ca esti disperata. Si ai sa vezi ca asa va incepe o noua poveste de dragoste. happy

| IsabellaMood a răspuns:

Daca baiatul acela are prietena, impaca-te cu fostul tau si gata. Daca ajungi sa fii cu acela care ti-a cerut numarul, asa o sa faca si cu tine, in timp ce va fi cu tine, va face rost de alte numere de telefon.

| honeygirl04 explică (pentru IsabellaMood):

Nu stiu sigur daca are prietena, mi-a zis cineva asta! Desi eu nu prea cred!

| chestiebah a răspuns:

Buna amiga! :* Sunt fata la fel ca si tine, iubesc si sufar ca si ceilalti adolescenti. Am stat cu un baiat pe care l-am iubit nespus de mult, era superb, frumos la suflet dar si la aspectul fizic, tot ce mi-am dorit vreodata, el a fost si primul cu care m-am culcat, ne-au desparitit minciunile celor din jur si faptul ca el nu mai avea deloc incredere in mine, pentru ca altii ma vorbeau de rau, neincrederea lui m-a impins sa ies intr-o seara cu fostul meu iubit cu care am stat acum 2 ani si am fost impreuna un an de zile. Si cum minciuna are picioare scurte acela m-a prins si ne-am despartit, am suferit imens, asa ca am ramas cu cel de-al doilea, ma iubeste nespus de mult, ar face orice pentru mine, si avem o relatie de iubire ca in povesti, si vreau sa mentionez ca l-am inselat si pe el cu fostul adica cel care mi-a dat papucii si nu avea incredere in mine, dar acesta m-a iertat. Asa face si fostul cu mine vrea sa ne impacam dar nu ii mai dau importanta, eu zic sa aflii mai multe despre cel care zici ca ai auzit ca ar avea iubita, si nu vad de ce iti faci atatea griji. daca vrea te cauta, poate ti-a cerut numarul sa-l aiba acolo printre alte zeci de numere de fete, poate ar avea vreodata nevoie de "ceva". Asculta sfaturile mele pentru ca am trecut prin multe. Iar in ceea cel priveste pe primul, depinde de ce v-ati departit, daca clar a fost vina ta impacati-va, daca a fost vina lui si a facut ceva mai grav zic sa te gandesti, in fond numai tu stii, dar stii cum e aia, unde tu ai scuipat lasa pe altele sa pupe! Ai grija de tine. FUNDITA?:*

| honeygirl04 explică (pentru chestiebah):

In legatura cu baiatul cu care am fost, eu am fost de vina ca ne-am despartit. De baiatul care mi-a cerut numarul de telefon nu stiu daca are prietena si am mai intrebat pe cineva daca are dar tot nu stie. Persoana care mi-a zis asta e o prietena foarte importanta pentru mine, una dintre cele mai bune si nu cred ca m-ar minti, dar nu stiu de ce de data asta parca nu o cred. Nu vreau sa fac o alegere gresita si dupa aia sa regret.

| Herciu_Geanina_1998 a răspuns:

Ar trebui sa te gandesti dc te-ai despartit de acel baiat si daca mai puteti avea vreo sansa. in lagatura cu cel care ti-a cerut numarul e cam ciudat ca nu te-a cautat, poate nu e interesat cu adevatat de tine.