| xxzotjexx a întrebat:

Hei!
Sangerarile vaginale dupa escapelle(pastila de a doua zi) sunt normale?
Stiu ca sunt niste efecte adverse, dar nu sunt scurgeri maronii, au fost prima zi, iar acum a doua e sange.
Au inceput in a sasea zi dupa ce am luat pastila.
Si mentionez faptul ca am luat-o pentru ca am facut sex neprotejat si chiar daca el nu a ejaculat, eu am luat-o pentru protejare dupa vreo 16 ore.
Ajutooor! Nu sunt sanse sa raman, nu?

3 răspunsuri:
| Catti a răspuns:

Trebuie să utilizaţi Escapelle doar în cazuri de urgenţă şi nu ca o metodă contraceptivă obişnuită. Dacă Escapelle este utilizat mai mult decât odată în timpul unui ciclu menstrual, este mai puţin sigur şi mai probabil să perturbe ciclul dumneavoastră menstrual.

Ca toate medicamentele, Escapelle poate provoca reacţii adverse, cu toate că nu apar la toate persoanele.
• Stare de rău (greaţă)
• Aţi putea avea unele sângerări neregulate până la următoarea menstruaţie
• Aţi putea avea dureri de burtă
• Oboseală
• Dureri de cap

| xxzotjexx explică (pentru Catti):

Ciclul trebuie sa vina dupa 20 ianuarie

| xxzotjexx explică (pentru Catti):

A fost prima oara cand am avut un contact sexual si prima oara cand am administrat pastila