| Claudiaddg222111 a întrebat:

Hei! Se mai apreciaza in ziua de asta fetele virgine? (La 23 de ani)

14 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

S-ar putea sa fie fel si fel de pareri, depinde ce categorie de oameni cauti. Sunt unii care vor sa aiba ca partenera o virigna fie din orgoliu exagerat, fie din obsedare fata de igiena/ sanatate/ chiar religie.
Pentru altii poate fi chiar un impediment: lipsa de experienta a ei, teama ei, "problema" cu himenul si cum vrei sa le mai combini toate aceste idei.

Eu, personal, nu vad VIRIGINITATEA nici ceva WOW, dupa care sa ravnesc, nici ca pe o problema. Mai degraba da, as privi-o ca ceva pozitiv, ca a avut grija de ea, dar nu atat ceva atat de important.
Mai importanta ar fi personalitatea ei, daca e constienta de ce face, in ce se implica, de ce se intampla, daca ne intelegem ( nu doar in pat), pentru ca altfel nu are niciun farmec.

| Violleta2022 a răspuns:

Fetele virgine au fost din totdaeuna apreciate pentru puritatea si inocenta lor, oriunde ar fi in lume.

Nu are importanta ca are 23 de ani sau 30, ideea este ca in biserica mireasa trebuie sa intre virgina, adica sa fie pura, si neprihanita la nunta ei, in fata lui dumnezeu si a viitorului sot, daruindu-se trup si suflet barbatului cu care se uneste si pe care-l ia in casatorie.

| Violleta2022 a răspuns:

NU are nici o legatura VIRGINITATEA unei fete/femei cu scoala facuta!

Nu te mai lua dupa prostiile scrise de userul de mai sus, ca in pat cand esti cu sotul/barbatul tau nu te pune sa-i spui teorema lui pitagora, sau sa-i reciti vreo poezie de-a lui Bacovia!

| doctorandus a răspuns:

"Fetele virgine au fost din totdaeuna apreciate pentru puritatea si inocenta lor, oriunde ar fi in lume."--aiurea, exista virgine care sunt complet stricate la cap: bolnave psihic, geloase, ranchiunoase, razbunatoare, intolerante, fanatice religios, etc.

| dgprof a răspuns (pentru doctorandus):

Sustin.
In mare parte, toate sunt cam asa laughing

| SilentRain a răspuns:

Nu este nimic de aprecia la o *virgina* laughing
Cu sau fara ...nu te face mai deșteaptă /mai buna
Totuși nu susțin curvăsăria, extremele sunt dăunătoare

| Sofer a răspuns:

Eu le apreciez tare mult si as vrea sa ma insor cu o fata virgina.

| Goete a răspuns:

Eu personal nu aprecia. Prefer una cu experienta dar daca ar fi sa fie iubita mea la urma urmei nu asta e important

| VoidEternal a răspuns:

Atâta timp cât nu își fac un titlu de glorie din asta, da.

| CleanHeart a răspuns:

Da, sunt apreciate de băieții potriviți și dacă mai are și alte calități o să fie și mai apreciată și e o mândrie și pentru ea să aibă doar un bărbat cu condiția să fie foarte selectivă deși chiar și așa nimeni nu îți garantează ca o sa ramai cu prințul dar contează să te bucuri de fiecare clipa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde foarte mult și de alte lucruri la ea, nu doar virginitatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să îi răspund lui Violeta, uite la ce școală m-am referit să aibă.

https://www.laude-reut.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce am scris eu la început e valabil pentru una virgină care să se mărite cu un băiat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,mie mi-ar placea sa am o iubita virgina happy