| AndreeeaaC a întrebat:

Hei. stie careva cabinete de planning particulare in valcea? la cele de stat, ai nevoie de bilet de trimitere de la medicul de familie?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Http://www.anticonceptionale.ro/cabinete-planning.html?catid=27
---------------------------------------------------
APOGEU SRL RM. VÂLCEA
VÂLCEA, STR.RAPSODIEI BL.D 1-3, SC.B, AP.3, 240241 RÂMNICU VÂLCEA | 0250/744.151

cabinete medicale specializate, transmisibile, boli, medicale, ecografie, sexuala, cabinete medicale, planificare familiala, cale, obstetrica ginecologie, familial, medical, cabinet, planning
http://www.cylex-romania.ro/planning+familial.html
---------------------------------------------------

De obicei, majoritatea cabinetelor de obstretică/ginecologie private au şi planning familial.

Totuşi, în mod normal, la cabinetele de planning familial ( de stat ) NU ar trebui Trimitere.

Şi chiar dacă îţi cere, se poate şi fără ea dacă plăteşti consultaţia - oricum e mai ieftin ca la privat.

Sau poţi cere Trimitere de la medicul de familie sau de la Cabinetul şcolar/universitar ( dacă eşti elevă/studentă ).

| AndreeeaaC explică (pentru bursuc001):

Multumesc mult!

| bursuc001 a răspuns (pentru AndreeeaaC):

Cu plăcere!

Mersi şi eu pentru fundiţă.

Toate cele bune.