| Igama a întrebat:

Bună.
Am nevoie de câteva recomandări de clinici/cabinete particulare pentru consultații la psiholog decontate de CASMB (prin bilet de trimitere de la medicul de familie).

Răspuns Apreciat de Editori
| alessia5158 a răspuns:

Doar medicii pot avea contracte cu Casa de Sanatate, nicidecum psihologii! Serviciile de psihologie-psihoterapie sunt considerate servicii conexe actului medical. Ca urmare, poti beneficia de o consultatie gratuita la un psiholog numai daca medicul psihiatru iti va da un bilet de trimitere.
Asadar, cauta in Bucuresti clinici/centre medicale care au servicii de psihiatrie decontate de casa de sanatate.Psihiatrul clinicii respective te va trimite la un psiholog.

Vezi o astfel de clinica din Bucuresti :https://mementomed.ro/casmb/