| eliza700 a întrebat:

Bună! Pe data de 26 august am avut contact sexual neprotejat și prietenul meu nu e sigur dacă s-a retras la timp și pe data de 27, la 23 de ore după contactul sexual am luat pastila de a doua zi și la 6 zile au început scurgeri rosu inchis 3 zile și 7 de culoarea rosu ca a mentruatiei, dar nu îmi dau seama daca era menstruație, am avut același simptome ca și cum am avut menstruație menționez ca ultima menstruație a început pe data de 18 august și pe data de 16 ar fi trebuit sa am din nou ciclu menstrual dar scurgerile sau sângerările care le am avut au venit cu 2 săptămâni mai devreme adică pe 2 septembrie..sunt foarte agitată și sddtresata pentru ca nu mi-aș dori un copil, cu toate ca am greșit ca nu am folosit prezervativ

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Sa stii ca exista o diferenta foarte clara intre sangerarea de implantare si menstruatie: in niciun caz nu dureaza 10 zile cum ai avut tu.Ciclul a fost dereglat de pastila de a doua zi, de aceea a venit menstruatia mai devreme.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, pastila de a doua zi ai luat-o mult prea tarziu ca sa mai fie eficienta si daca cumva atunci ai ramas gravida, sarcina va evolua.

Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.
26 aug +21 zile = 11 sept.

Imi pare rau sa-ti spun, dar riscul a fost numai al tau, odata ce ai acceptat sex fara prezervativ, fiindca poti ramane insarcinata si cu un barbat cu experinat sexuala, dapai cu unul novice in ale sexului. Pe viitor invata sa spui "NU" daca vine fara preervative la el, ca-s numai 2 lei bucata si daca nu-si pemrite macar atat lucru, cum si-ar pemrite sa chelutie milioane, pe cresterea unui bebelus.

| FindMyName a răspuns:

Îți dau sfat: folosește prezervativ de acum!
Dacă a ejaculat în tine, ai șanse sa rămâi însărcinată! Doar el știe ce o fi făcut, vorbește cu el.

| Vasilake a răspuns:

Nu ai 2-3 lei pentru prezervativ? Daca esti saraca de ce faci sex? Sa faci un copil care sa traiasca in saracie cum traiesti tu?

| eliza700 explică (pentru Vasilake):

Frate da sunteți idioți rău, de accidente nu ați mai auzit? Aveam nevoie de un răspuns la întrebare, nu de sfaturi sa folosesc prezervative ca știu și eu