| Daniela300 a întrebat:

Am 16 ani si imi place mult de un baiat dar nu stiu daca si el ma place. Invatam la aceeasi scoala doar ca el e in alta clasa de a X-a. Noi ne trimitem multe mesaje. Insa e destul de ciudat de fiecare data cand ne vedem, sunt foarte agitata. Ma gandesc mai mereu la el si de ceva timp am inceput sa-l visez iar totul pare atat de real. Cu toate astea, nu stiu ce vreau. Nu am mai avut niciodata o relatie si probabil as suferi foarte mult daca ne-am desparti pentru ca sunt o fire sensibila. Nu as vrea sa-l pierd iar daca am ne-am desparti, nu cred ca am mai fi prieteni. Nu stiu ce sa fac ca sa nu ma mai gandesc la el. E destul de greu avand in vedere ca imi trimite mereu mesaje. Credeti ca ar trebui sa-i spun tot ce simt despre el? Sau sa continui sa ascund asta cum am facut pana acum? Sunt in aceasta situatie din primavara. Si inca ceva. Urmeaza sa ma transfer la o alta scoala deci nu cred ca ne vom mai vedea...

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Parerea mea e sa nu-i zici direct ca-l placi, caci vei strica tot, ci sa-i dai semnele subtile dar totusi evidente si sa vezi cum reactioneaza. Joaca-te si tu putin, experiementeaza, ca esti tanara, nu te mai gandi atat la toate aspecele astea negative, traieste si bucura-te de moment.

| Ghiga_Anton_1995 a răspuns:

Draga Daniela, eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu el despre asta. Nu ii trimite un mesaj cu ceea ce simti. Ia-l intr-un loc mai retras si spune-i in fata. Nu cred ca te va rani.

| Daniela300 explică (pentru Ghiga_Anton_1995):

Multumesc pentru raspuns!

| Anamaria722 a răspuns:

Spune-i in fata ce simti si poate simte ai el la fel ..si nu e o problema daca te transferi la alta scoala daca veti fii impreuna cu siguranta nu vor fi probleme in privinta asta