| Alex00990 a întrebat:

Am 16 ani, sunt baiat si imi e dor de cineva!
Este vorba despre o fosta colega care a plecat in Strainatate (adica s-a mutat acolo). Ideea e ca nu am cum sa o contactez, si-a schimbat numarul de mobil, Facebook-ul, Instagram-ul...
Mi-e dor de ea, intr-o seara aproape am plans. Era o fata de treaba, ma intelegeam cu ea, imi placea compania ei...Chiar si cu 1-2 inainte sa se mute era mai distanta, nu raspundea la mesaje...
Nu stiu ce sa fac, ma simt ...nu stiu cum sa exprim...
Vreau sa o contactez cumva, nu pot sa cred ca nu o sa o mai vad vreodata sau ceva genul. Voi ce parere aveti? Vreau sa aflu, daca stiti, o cale prin care as putea sa dau de ea.
Multumesc mult!
PS: Fata imi era doar prietena, am postat la categoria aceasta pentru ca aici e cea mai mare activitate!

7 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Poate poți vorbi cum un prieten sau o prietena comun/a, poate are cineca noul ei nr sau noul Facebook. Sau cu rudele ei dacă le Cunoști, poate te ajuta. Bafta!

| Alex00990 explică (pentru ℓαυяα):

Nu a lasat aproape nici o urma, zici ca a disparut...Am intrebat o gramada de prieteni, nimeni nu il are. In ultimele dati cand am vorbit cu ea parea foarte trista, depresiva. Tot ce stiu e orasul unde s-a mutat, dar asta nu ma ajuta prea mult, nu ca si cand as putea sa merg sa o caut sau ceva...

| Violleta2022 a răspuns:

Daca si-a schimbat totul, telefon, FB si Instagram, inseamna ca a facut-o cu o intentie clara SA NU MAI FIE GASITA si sa nu mai tina legatura cu nimeni, din trecut.
Nu ai de ce sa incerci sa o mai cauti vreodata, odata ce ea a ales cu buna stiinta, sa nu mai fie de gasit pentru nimeni.
Probabil ca a vrut sa inceapa o viata noua, fara o mai intereseze prietenii vechi sau colegii.

PS Posteaza intrebarea la catagoria corecta pe viitor, daca nu vrei sa-ti fie sters topicul de catre admin.
Noi vedem oricum toate intrebarile, numai ca lumea este selectiva si alege pe sarite, la ce intrebare vrea sa raspunda.

| Andreeush a răspuns:

Pentru ce îți faci atâtea griji?
Acceptă ideea că s-a dus. Viața merge înainte. Poți găsi pe altcineva cu care să vorbești.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Mare chestie. S-a dus, dusa a ramas. Nu-i pasa de tine, daca-i pasa isi dadea interesul sa pastrati legatura sau putea macar sa-ti dea cerere de prietenie pe Facebook daca si-a facut cont nou.

Si da cel mai probabil n-o vei mai vedea niciodata, cauta alta.

| AndreiZH a răspuns:

Cauto pe ma-sa

| Barbidu a răspuns:

Fata nu te vrea, accepta asta.