| roselove a întrebat:

M-am mutat de la fosta mea scoala unde aveam cea mai buna prietena iar la scoala asta la care m-am mutat sunt mai bune rezultatele. Dar mie mi-e dor de fosta mea scoala crying si acolo imi placea mai mult. Nu stiu cum sa imi conving parintii sa ma mute inapoi. FUNDA big grin :-x pls Raspuns dau funda si vot
puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Skylerx a răspuns:

Pai... daca este o scoala buna, ti-as sugera sa nu te mai muti. Pentru ca daca sunt mai bune rezultatele, gandeste-te mai bine pentru viitor. Nici mie nu-mi place la noua mea scoala crying dar nah, ce sa facem? Parintii stiu mai bine pentru noi. Adica, si eu aveam o prietena foarte buna, ma intelegeam perfect, am fost impreuna 4 ani de zile dar ne-am despartit si imi e foarte dor de ea. Deci, asa ti-as sugera eu. App: gandeste-te bine acum, apoi ai putea regreta. Bafta!

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ai rabdare.Te vei acomoda.Iti vei gasi o alta prietena. Daca esti acum la o scoala mai buna trebuie sa te ambitionezi si sa-i intreci pe toti.Alegerea scolii nu se face dupa prieteniile pe care le-ai contractat.Acestea pot sa se destrame dintr-un motiv sau altul.Viata este imprevizibila.

| denisamaria12 a răspuns:

Exact aceasta problema o am si eu.M-am mutat la Scoala Nr2 si acum vreau sa ma transfer la vechea scoala.Si tot din motivul prietenelor.Dar Bloody are dreptate.Eu incerc acum sa ma acomodez.Si aici sunt rezultate mai bune si nu mai sunt cea mai buna din scoala dar na ce sa facem acum!