| Sen_Flori_1998 a întrebat:

Am auzit multe păreri despre subiectul asta, asa ca vreau sa le aud si pe ale voastre. Ce părere aveti despre sexul inainte de casatorie? Ca baieti, ati prefera sa va casatoriti cu o femeie care a mai avut si alți parteneri sau ati dori sa fiti primii?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu merita sa te semnezi pe hartii A4 ca sa fi fericit, invata sa traiesti ca in filmele cu adulti

| whatevernvm a răspuns:

Faci sex când simți ca ești pregătit și cu persoana cu care te simți bine și în largul tău. Căsătoria nu trebuie sa fie primul moment în a începe viața sexuală decat dacă simți asta. Un barbat care se căsătorește cu o fata se presupune ca o iubește și o cunoaște înainte, deci pana sa ajungă la nunta știu în ce se baga. În general nu mai tine nimeni cont de asta. Nu trebuie sa ți-o tragi cu toți pentru ca așa simți, dar totuși e sex, nu operație pe creier. Doar sex. E ca și cum ai spune ca nu o iei de nevasta chiar dacă te iubește din simplul fapt ca mai iubit pe cineva la viața ei. Nu conducerea sexul un criteriu în situația cu căsătoria.

| Bondarel99 a răspuns:

Partea asta e foarte importantă intr-o relație. Dacă descoperi mai târziu ca nu sunteți compatibili și nu va simțiți bine in situația asta atunci nu e bine.

| RAY a răspuns:

Te pomeni ca aia o fi sincera, serioasa daca e virgina, pe naiba nu cred in basme de astea, curva i curva inca din uter pana la moarte si daca exista lumea de apoi si acolo e, nu asta conteaza ca nici baieti nu se pastreaza virgini, observi ca e aiurea pai e, aia sunt bulangi care asteapta ca aia sa fie virgina iar el e gigolo de cartier, fete la care am visat o data nu exista deci egal ca e virgina sau nu

| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca degeaba ai ajuns in mileniul III daca si in acest moment educatia si gandirea ta este blocata/conforma cu gandirea retrograda din urma cu zeci si zeci de ani, intr-o perioada in care etica si moralitatea crestina era litera de lege. laughing Trezeste-te si accepta realitatea. big grin

| HadesSs a răspuns:

Daca nu faceti sex inainte de casatorie, dupa casatorie unul din parteneri v-a fii tentat sa incerce si cu alti parteneri sa vada cum e, poate din curiozitate. Dupa casatorie puteti sa faceti filme porno in dormitor pentru a evita monotonia si plictiseala happy

| sweetangels a răspuns:

E demodata rau ideea aceasta...fa sex cu tipul care consideri ca merita. Nu are rost sa va "chinuiti" degeaba daca va iubiti sincer. Doar un eunuc ar tine cont de asta!