| ciufuliiciii a întrebat:

Hei TPU, am dat-o in bara rau de tot, acum vreo 2 saptamani am cunoscut un baiat, pe care eu l-am bagat in seama pe facebook, eu il mai vazusem o data si in realitate dar nu ne cunosteam pe vremea aia, asa si dupa ce am vorbit, ne-am imprietenit am decis sa iesim, mi-a dat intr-o zi mesaj, dar l-am vazut prea tarziu, apoi a doua zi nu a putut el sa iasa, si in fine apoi cam la o saptamana, adica alaltaieri, i-am zis sa iesim la suc, adica practic eu l-am invitat, dar l-am lasat oarecum balta thinking i-am zis ca daca pot sa vin ii dau mesaj dar apoi, nu am mai dat nicun semn, insa el m-a sunat de vreo 7 ori si mi-a dat vreo 3 mesaje... insa eu nu le-am vazut decat tarziu cand ma duceam acasa. Apoi l-am sunat sa-l intreb daca s-a suparat si pur si simplu mi-a dat un mesaj de genu : " Nu! " Am insistat si mi-a raspuns, si a zis ca ii e indiferent asa ca i-am inchis, dupa m-a sunat el sa ma intrebe de ce i-am inchis, m-a intrebat unde sunt si ce fac, si cand i-am zis ca ma duc acasa mi-a zis : bine pa pe un ton mai naspa, apoi ieri nu am vorbit deloc nu am mai intrat nici pe fb, dar eu vreau neaparat sa -mi cer scuze si sa ma ierte pentru ca mie chiar imi place de el, doar ca nu-i pot spune asa direct... Ce sa fac? va rog un sfat, spuneti-mi cum as putea sa-mi cer scuze, ce sa-i spun? Funda si multumesc pentru rabdarea pe care ati avut-o ca sa cititi tot :*

14 răspunsuri:
| justfreelove a răspuns:

Cu tot respectul, esti o distrusa insensibila, nascuta numai sa faca zile amare celor din jur. Eu personal m-as combina cu tine ca sa ma culc cu sora ta si cu cele mai bune prietene ale tale si sa te fac sa te juri ca ma iubesti cand toata lumea stie ca te iau pe post de fraiera. Sa iti cerci scuze ca ai facut misto de el de vreo 4 ori? ar trebui sa fie fraier rau sa mai accepte sa se intalneasca cu tine!

| ciufuliiciii explică (pentru justfreelove):

Nu am facut misto de el, pur si simplu nu am putut sa mai ies in ziua respectiva. chiar imi pare rau si nu stiu ce sa fac sa nu par o " distrusa insensibila " asa cum spui tu sad

| justfreelove a răspuns (pentru ciufuliiciii):

Dupa tot ce ai facut.e imposibil. Ai dovedit ca nu iti pasa. i-ai dat intalnire dar nu te-ai dus. Te-a sunat dar nu i-ai raspuns. i-ai inchis telefonul in nas si tot asa. Daca el iti facea tie chestia asta mai mult ca sigur era un porc misogin cu care nu ai mai fi dorit sa vb deloc niciodata.

| Vix999 a răspuns (pentru ciufuliiciii):

Eu nu sunt de acord cu apelativele spuse de justfreelove, dar sunt de acord cu ideea pe care a expus-o. Nu mai ai ce sa faci! Ai dat-o in bara rau de tot.
Faza cu : "pur si simplu nu am putut sa mai ies in ziua respectiva" nu este scuza si cred ca stii si tu asta. Nu mai poti iesi, anunti ..nu lasi omu sa stea ca idiotu dupa tine si ii mai si inchizi telefonul in nas ca esti tu o diva si el nu avea dreptul sa fie suparat si tu ca o sensibila ce esti te-ai bosumflat ca ti-a zis ca nu-l intereseaza. Nici pe mine nu m-ar fi interesat motivele pentru care m-ai lasat sa astept. Daca nu era ceva de viata si de moarte, indiferent de circumstanta, trebuia sa-l anunti.
Spune-i ca iti pare rau ca sa creada totusi ca ai o urma de bun simt in tine dar nu te mai astepta la nimic din partea lui.

| ciufuliiciii explică (pentru Vix999):

I-am spus ca daca o sa pot sa ies il anunt, si odata ce nu i-am mai spus nimic, eu am crezut ca intelege ca nu mai pot sa ies ..stiu sunt idioata, dar chiar imi place de el si nu vreau sa creada ca mi-am batut joc de el straight face

| Vix999 a răspuns (pentru ciufuliiciii):

E cam tarziu scumpa mea sa mai faci ceva acum. Poate mai incolo, mai tarziu in viata.
Tot ce poti sa faci este sa ii spui ca iti pare rau si ca a fost o confuzie in capul tau si ai crezut ca nu e nimic stabilit clar si ca nu ti-ai imaginat ca el va sta sa te astepte. Spune-i ca ti-ar placea sa te poti revansa in fata lui si ca speri sa iti mai acorde o sansa sa te cunoasca cum esti tu de fapt. Dar mai mult ca sigur, din mandrie, el nu iti va mai da sansa asta. Dar merita incercat nah...
Spune-i si lui ca nu vrei sa creada ca l-ai luat la misto si ca a fost doar neintelegere.

| ciufuliiciii explică (pentru Vix999):

Am vorbit cu el si mi-a spus ca nu e suparat ci doar dezamagit, ca nu stie daca sa mai aibe incredere in mine deoarece si-a piredut increderea de dinainte sa ma cunoasca, dar apoi am vb si e ok

| Vix999 a răspuns (pentru ciufuliiciii):

Nu te lasa amagita ...nu e ok si nu are cum sa fie.
Dezamagirea, mai ales ca s-a intamplat inainte de a te cunoaste, o sa ramana cel putin o perioada. Sa nu crezi ca gata...e ok, trecem peste. Tu trebuie sa demonstrezi ca ce ai facut a fost o greseala si nu o trasatura a caracterului tau.
Incearca sa mai vb cu el si sa iesi cu el si lasa-l sa te cunoasca si sa vada ca esti o scumpa si o fata sensibila (pentru ca sunt sigura ca esti)

| ciufuliiciii explică (pentru Vix999):

Chiar e ok, si-a pierdut oarecum increderea in mine, dar lupt sa o recastig happy

| BlackEyedGirl a răspuns:

Incearca sa te intalnesti cu el undeva sa iti ceri scuze si sa ii explici ce s-a intamplat(ca n-ai vazut mesajele decat foarte tarziu). Daca tine la tine, te va ierta. Eu cred ca si el te place si ca era indiferent pentru ca l-ai lasat balta si nu l-ai sunat, poate el a crezut ca iti bati joc de el sau nu te intereseaza. Oricum, explica-i ce s-a intamplat si sigur va intelege :*

| ciufuliiciii explică (pentru BlackEyedGirl):

Ca sa ma intalnesc cu el, trebuie mai intai sa imi cer scuze intr-un fel, doar ca nu stiu cum, cum sa-i mai zic?

| BlackEyedGirl a răspuns (pentru ciufuliiciii):

Off, nu stiu ce sa-ti zic. suna-l si spune-i ca iti pare foarte rau pentru cum te-ai comportat in ultimele zile si ca iti doresti foarte mult sa repari lucrurile, ca nu vrei sa pierzi un prieten ca el, si dupa aceea sa il rogi sa va intalniti sa ii explici totul, apoi el sa hotarasca daca vrea sa mai fiti prieteni sau nu. Sau daca e suparat pe tine si nu vrea sa va intalniti, incearca sa te suci intr-un loc pe care il frecventeaza el de obicei (un parc, o cafenea, la scoala, daca sunteti colegi). Daca o sa va vedeti face-2-face, nu va putea sa te evite.

| Axintoaie_Cosmin_1992 a răspuns:

Idem justfreelove ...am patit si eu ca acel baiat. acum daca mai prind una ca tine matur trotuarul :d

| andy9512 a răspuns:

Imi parau rau sa spun asta da da chiar sunteti naspa ambii