| Popescu_Simina_1966 a întrebat:

Hei TPU, am iesit cu alt baiat si ma simt vinovata de prietenu meu..doar am vorbit, si la un moment dat am plans iar el m-a luat in brate..Inseamna ca l-am inselat? Ar trebui sa-i spun? Daca ii zic mi-e ca o sa ma lase si nu vreau..il iubesc enorm, ma simt foarte vinovata. Help me! Dau funda

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este indicat sa-i povestesti prietenlui tau absolut tot ce s-a intamplat, dar mai ales sai prezinti/explici care a fost adevaratul motiv care te-a indemnat sa procedezi in modul in care de fapt te-ai comportat. In cazul in care nu va intelege sau te va acuza de ceva ce nu s-a intamplat si eventual te-ar parasi fara sa fii vinovata doar din motive de gelozie, va fi in in favoarea ta deoarece viata alaturi de o persoana geloasa, neintelegatoare reprezinta cel mai mare chin si calvar care distruge viata oricui. Fa-ti curaj si spune-i cu sinceritate cele intamplate. Multa sanatate!

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu te simți vinovată că ai ieșit cu altul, că dacă ai ieșit nu ți-a rupt un picior.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ti-ai inselat iubitul, ar fi cazul sa nu te mai intalnesti cu el.

| GoldenZenith a răspuns:

Pai ce făceai, pisi, cu alt gagic, fara ca prietenul tau să știe? Ia pune-ti mintea aia la contribuție, daca el facea ce ai făcut tu, ce părere aveai despre el? Și nu mă lua cu "îl înțelegeam" și alte bla bla-uri de genul că nu ține.

Răspuns utilizator avertizat
| GoldenZenith a răspuns (pentru Popescu_Simina_1966):

Pai atunci, păpușă, de ce îți mai faci griji? Nu are ce să îți reproșeze. Stai liniștită!

| munteanuionvictor a răspuns:

Nu ai de ce să te simți vinovată.

| ShamelessQboy a răspuns:

Vai de mine, nu cred ca ai facut nimic gresit, a fost un gest amical!
Si nu uita gelozia este o boală psihică!

| Dragoiu_Lidia_2000 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa îi spui pentru ca dacă va afla va crede ca l.ai înșelat și nu i.ai spus. Explica.i ca nu s-a întâmplat nimic și fi cât mai romantica când îi spui ca îl iubești. Cere.ți și iertare. Sigur te va ierta dacă te iubește cu adevărat.

Răspuns utilizator avertizat
| Dragoiu_Lidia_2000 a răspuns (pentru Popescu_Simina_1966):

Nu ai de ce sa iți fie frica. Nu ai greșit cu nimic