| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU
Am mai pus 2 intrebari asemanatoare ca asta... Dar nu a mers!
Am doi colegi handicapati in clasa care ma tot lovesc, ma jignesc, ma imping, imi dau n cap etc etc... Nu stiu ce sa fac! Credeti-ma ca nu i-am bagat in seama, am zbierat la ei sa ma lase in pace, dar sunt atat de retardati mintal incat nu inteleg ce li se spune! Deja sunt insuportabili si ma tortureaza! Unul dintre ei ma tortureaza din clasa 5 fara nici un motiv si acum sunt in clasa 7! Nu mai suport! Baiatul ala care ma terorizeaza din clasa 5 ii capul tuturor rautatilor! Celelalt baiat se ia dupa el ca crede ca e mai cool. Imi vine cateodata sa incep sa plang si sa zbier pentru. ca deja am cazut nervos...
Va rog ajutati-ma!
P. S:"I-am zis si dirigintei si nu a facut nimic.
Scz categoria numai ca daca am pus la alte categorii intrebarile nu a raspuns nimeni...

Răspuns Câştigător
| Hirom a răspuns:

Sti ce te sfatuiesc eu? Lasal pasta cu nume ca un tren ca eu cred ca a facut el asta si a fost exmatriculat. Mai intai du-te la director si spune-i carei treaba. Daca nu merge du-te la parinti si zile sa vorbeasca cu directoru sau diriginta sau daca nici asta nu merge si astia de la scoala nu iau masuri da un telefon la sti tu cine POLITIE cand esti la scoala si zile ca mereu tipa la tine dau in tine si te jignesc si dupa aia au advertisment sau referat si ai scapt de ei. SPER CA AM FOST DE AJUTOR FUNDA? :d:d:d

| 4n0nim a răspuns (pentru Hirom):

Exact e ff bine ce a zis si dupa daca u iau masuri chiar ca le trebuie bataielaughing

7 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Daca ii ignori si tot se iau de tine atunci inseamna ca stiu decat de bataie cu diriginte/director nu faci mare lucru ia-ti niste veri/prieteni mai mari si luativa un pic de ei 2 sa vada cum e si daca tot nu se potolesc datile o bataie sa se linisteasca odata

| XxBlueRosexX a răspuns:

Si eu am avut o situatie asemanatoare cat am fost plecata in strainatate...nu ii spune dirigintei mergi direct la director iar daca nici acesta nu face nimic spune-le parintilor sa mearga la scoala si sa vorbeasca cu diriginta sau directorul...iar tu incearca sa nu ii mai iei in seama iar daca iti fac ceva fate ca ploua asa o sa terminewinking

| vlad_2339 a răspuns:

Gerard8 are imaginatie bogata, am si eu un asa coleg. daca le arati ca tie frica, o sa te tot loveasca, dar daca le arati ca nu tie frica si le dai inapoi, totul va fi OK!

| Raulee a răspuns:

Sincer sa fiu idea e sa nu te lasi calcat

| RakuNinjaku a răspuns:

Ia un cutit de preferat un fluturas si un spray paralizant. Chiuleste cu o ora inainte de terminarea cursurilor si asteapta-i dupa scoala, cand vin spray in ochi cutit la gat si amenintari cu duiumul, daca e nevoie apasa cutitul ala putin pe gat...nu se vor mai lua de tine niciodata.

| AlleZandra a răspuns:

Exact acelasi lucru il patesc si eu acum, sunt in clasa a 5a si am facut exact cum ai facut si tu si nu-m-a ajutat (dar mie imi zic ca sunt satana, evil etc). Spune-le ceva de genul "vezi ca am iesit din conversatie" sau ii faci si tu ceva de genul "stai asa (cu o expresie panicata), stai, stai, acum nu am timp de tine, hai ca vorbim mai incolo"