| doracezara a întrebat:

Am mai pus genul de intrebare doar ca inca ma gandesc la un raspuns..credeti ca ar merge o relatie intre doi prieteni, chiar si vecini? Ne cunoastem de mici..eu am 16, el 18.De o luna am inceput sa ii raspund la gesturi..in weekend a fost singur acasa si am fost pe la el.Ne-am uitat la serialul lui preferat,am dormit imbratisati,ne tachinam, se joaca cu parul meu si vorbeste si foarte frumos cu mine..insa nimic mai mult.Acum doua zile i-am zis de toata joaca asta si amandoi vrem sa fim impreuna,insa ma simt aiurea,pe moment imi place, iar dupa am un sentiment ciudat.Renunta la iesirile cu prietenii ca sa stea cu mine.In public se comporta la fel, nu e constrans de situatie sau macar de faptul ca e prieten cu fratele meu iar el nu prea suporta sa ne vada impreuna.Ma gandesc sa incerc ca pana acum am avut in dragoste numai esecuri.Mi-e frica totusi ca o sa pun suflet in relatia asta si el anul acesta pleaca la facultate..merita sa incerc?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cu vecinii si colegii de clasa nu este recomandat sa ai astfel de relatii.

| Doub a răspuns:

Faci ce vrei. E viata ta, viitorul tau. Nu te cunoastem nici pe tine, nici pe el.

| SkyPilot a răspuns:

Daca va placeti, puteti fi impreuna fara nici o problema. Eu as zice ca merita sa incerci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai proasta idee este sa te combini cu un vecin. In cazul unei despartiri, urmarile sunt dezastroase. Veti ajunge sa vedeti tot timpul cu ce persoane stati, veti avea un gol in stomac cand va veti vedea (si se va intampla destul de des), veti deveni paranoici.

Eu zic sa o pui la suflet!

| superuamen a răspuns:

Am avut o relatie foarte frumoasa de 9 luni cu vecinul meu, ne cunoastem de cand m-am nascut eu laughing) are 17 ani acum si eu 15 happy e foarte dragut sa fi mereu asa aproape

| MyNameIsANONyM a răspuns:

Hai fiti seriosi ce conteaza cine sunt vecini prieteni cunoscuti centeaza ce simti unul fata de altul.cred ca dupa gesturile lui tot ii place de tine insa cred ca nu a facut primul pas pentru ca se teme ca tu nu il vei intelege sau il vei refuza dar daca zici ca refuza sa iasa cu prietenii numai de a sta cu tine pretuieste fetito asa gesturi nu toti baietii fac asta.el a facut-o pentru ati arata cumva ca nu ii esti indiferenta si ca totusi simte ceva.cred ca mai bine ar fi sa accepti gesturile lui si ca sa verifici ce e intr-adevar in capul lui incearca sal saruti intrum moment mai potrivit.bafta