| Janetthe a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Desigur, e vorba de un baiat rolling on the floor Am inceput sa plac un baiat, destul de mult. Faza dura, este ca a fost si fostul unei prietene mele cele mai bune. Are un frate mai mic el (2 ani diferenta intre ei ). Intre ei este o faza comica : cel mare asculta ce zice cel mic (asa cred) si vice-versa. Cu acel frate a lui, vorbesc in fiecare zi, suntem tot timpul impreuna. Practic, a devenit ca un frate pentru mine. (ii place de o alta cea mai buna prietena, si il sustin in multe chestii rolling on the floor )
Intr-o zi, baiaul de care imi place, a inceput sa-mi puna tot felul de chestii ciudate. De exemplu : "Hai, recunoaste ca ma iubesti!" sau "Vrei sa fim impreuna?" Atunci normal, imi dadusem seama ca-si bate joc de mine. L-am intrebat daca ma place, si a zis nu. Am ignorat faza, si i-am zis asta lui fratele lui. El, normal, a intrebat baiatul si imi povestea ca se inrosise la fata cand intrebese de mine si a zis ca ma place. Nu prea am crezut, dar stiu ca e de incredere. Atunci si eu, mi-am facut sperante. Si el (fratele) tot zicea ca "trebuie sa-ti zica ca te place ect " Am asteptat. Dar, nimic.
Ce sa fac acum? Sa vorbesc cu baiatul sau sa astept?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti face tu pasul decisiv daca nu o va face el. Incearca deoarece nu ai nimic de pierdut.Prietenia va rezista chiar si in cazul unui esec.

| SkyPilot a răspuns:

Vorbeste, nu ai nimic de pierdut. Sunteti amici, nu isi va bate joc de tine. Si este deja pregatit, s-a discutat subiectul. Problema este ca pare cam timid, s-ar putea sa se retraga in el insusi.

| mont a răspuns:

Vorbeste, cine stie insa daca e pe bune.

| Țoglă a răspuns:

Vorbește

| HiTman08 a răspuns:

Copilarii...el nu recunoaste ca ma place ba recunoaste lu fratesu mie imi place de el... vrajeli copilaresti... pune mana si invata carte

| MirunaEmily a răspuns:

Vorbeste-i,spune-i adevarul.Atunci iti vei da seama daca te place.Ai incredere si eu am trecut prin asta.
Succes love struck