| Daniela300 a întrebat:

Am o mica problema. Am 16 ani si de curand am vazut un baiat din alta clasa de a IX-a de care efectiv m-am indragostit. Pur si simplu nu mi-l pot scoate din cap, ma gandesc intruna si vreau sa il mai vad. Dar nici macar nu-l cunosc. Azi am aflat cateva lucruri despre el si sunt cativa colegi de-ai lui si de-ai mei care vor sa ne combine. Dar nu stiu. poate nici nu m-ar placea. E atat de ciudat. Vi s-a mai intamplat? Mi-ar fi de folos un mic sfat sau ce as putea sa fac. Multumesc anticipat!

12 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Eu cred ca si el are 16!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kaℓi):

A spus ca e in clasa a IX-a. Din calculele mele ar trebui sa aiba in jur 14, maxim 15 ani... Daca ea are 16 in a IX-a inseamna ca a ramas repetenta, a fost bolnava de TBC sau a asteptat doi ani pana sa intre la liceul dorit.

| Daniela300 explică (pentru anonim_4396):

Nu, nu e asa. Tocmai am implinit 16 ani, sunt nascuta in 2000 si sunt bine in clasa a IX-a, nu sunt nici repetenta si nici bolnava.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Daniela300):

Da, corect. Nu imi mai aminteam daca scoala se incepe la 7 sau la 8 ani.

Vestea buna e ca ai voie la sex cu consimtamant!

| Cedry2k8 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am 14 ani in clasa a 8-a, cativa colegi din clasa de la mine au 15 rolling on the floor)))))))nu stiu ce calcule ai facut tu, dar sunt sigur gresite

| Kaℓi a răspuns:

Ce ai putea sa faci, sa faceti cunostinta si sa vedeti daca merge. Poate o sa te placa, poate nu, poate nu o sa-l mai placi tu. Indragostelile astea de la 16 ani vin iute si trec la fel...

| Daniela300 explică (pentru Kaℓi):

Bine, multumesc happy dar nu stiu cum as putea sa fac cunostinta cu el..nu sunt timida, sunt chiar indrazneata dar nu vreau sa ma considere o ciudata.

| Kaℓi a răspuns (pentru Daniela300):

Spuneai ca aveti prieteni comuni, nu cred ca ar fi o problema asa mare sa faceti cunostinta.

| Violleta2022 a răspuns:

Tu esti cam mare pentru a avea un copil de iubit! Mai ai putina rabdare sa creasca, stii tu, baietii se dezvolta un pic mai incet decat fetele.

| Daniela300 explică (pentru Violleta2022):

Da, stiu ca se dezvolta mai greu decat fetele insa eu sunt tot in clasa a IX-a.

| Scarlettttttttt a răspuns:

Da,se intampla des! Probabil colegii tai considera ca amândoi sunteti timizi si vor sa va ajute. Părerea mea este sa nu desconsideri, daca ai încredere in tine in fata lui o sa ii inspiri si lui acelasi lucruri. Fetele care au o atitudine plină de încredere si iubire de sine au un anumit efect asupra băieților. Nu te speria, si nu sării pe el din prima, comporta-te normal. Succes!

| Întunericul a răspuns:

Am experiență în chestii de-astea!
Ar fi bine să vorbești cu el, să vă cunoașteți! Poate aveți multe lucruri în comun! Dacă zici că nu-l cunoști încearcă să nu te gândești la scenarii despre el! Vorbește cu el! Baftă!