| JelLy_3370 a întrebat:

Hey TPU!happy(funditahappy. Poate o sa vi se para o intrebare ciudata, si o sa credeti ca ma grabesc, dar nu stiu ce sa fac si ce sa cred.De cateva zile am inceput sc, in Norvegia.Nu prea mi. a surar ideea, dar acum ador locu asta, uita. ti de ce:Cu cateva zile de a incepe scoala am vazut 3 baieti. Unu din ei era super dragut. Ei au venit dupa mine in curtea scolii, acolo sunt niste chesti cu cauciucuri pe care sa te dai(nu leagan). Cel dragut, se dadea si apoi sarea, si se uita inspre mine(probabil sa vada daca ma uit la elthinking). Dupa un timp au plecat.Am crezut ca imi vor fi colegi pentru ca am auzit numele unui baiat cu care stiam ca voi fi colega. A 2 zi iar l.am vazut. Dupa a urmat ziua cea mare, am inceput scoala.Imi era teama, nu stiam cum vor fi si cine vor fi colegii.Am facut cunostinta cu fetele, care sunt foarte dragute. Apoi in clasa am vazut si baietii, printre care si acel baiat dragut.Am aflat ca il cheama Martin, si din cate am observat e cam"cel mai iubit" din clasa, ii place fotbalu si asta nu suport. E mereu in centru atentiei.MAi sunt cativa baieti simpatici(Kriss, Jonas, Matias). Martin s. a uitat in prima zi putin la mine(probabil pentru ca ma mai vazuse) si dupa nu l.am mai vazut.Nu ma baga de loc in seama.Chiar intr. o zi am ajuns in acelasi timp m-a vazut dar nu mi. a zis nimic(macar mi. a tinut usalaughing). Mi se pare ciudat, probabil ma grabesc eu dar nu ma baga de loc in seama, pe cand Jonas ma baga intr. una in seama, ma i. a in brate si chestii.Eu stau mereu cu ochii pe Martin si cred ca toata clasa a vazut asta, nu mai el nu observa.Mai este o fata, cu care ma inteleg bine care cam incearca sa. i atraga atentia. El din cate am vazut nu prea ii da atentie.Ma gandesc la mai multe chestii:1. Ori e prea devreme, poate asteapta sa ma mai cunoasca(dar de ce sa nu. mi vbeasca). 2. Poate nu se gandesc ei la relatii(dar e clasa a 9 si am vazut ciutani care vorbeau despre s. x si altele iar el). 3. Poate pur si simplu nu ma place.4.Poate place alta fata. Dar oricum la toate astea ma intreb de ce sa nu. mi vbeasca, ce ar face asa de gravthinking Daca ati putea sa-mi dati un sfat, si de la baieti e ok, poate vi s. a intamplat. Mie imi place enorm de el(chiar urmeaza o excursie si din cate am inteles toata clasa sta in acelasi cort). DAU funditaA, mersi:*:*

Răspuns Câştigător
| Sk8BN a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ii atragi atentia, asa mi se intampla si mie si chiar daca par a nu te placea ai putea avea o surpriza mare.Eu de multe ori nu o bag in seama pe fata care imi place,eu cred ca ar trebui sa incerci, daca nu iti reuseste, asta e.

3 răspunsuri:
| MLSS a răspuns:

Incearcaaaalove struck o sa reusesti ceea ce-ti doresti cu adevarat. fetele sunt ambitioase si le iese mereu:* secces, baftaa de toate:X
te pupup:* sper ca am fost de ajutor

| Sedativ a răspuns:

Da mi se pare o intrebare ciudata. + Prea mare textul, daca vroiam sa citesc romane ma duceam la biblioteca.

| sunshine_4741 a răspuns:

Eu cred ca a observat ca tu il placi sh vrea sa o faca pe durul, ar trebui sa ii dai mai putina atentie si daca te place o sa vina el la tine iar atunci va fi randul tau sa o faci cu el pe dura... oricat de mult ti-ar placea de el n-ar trebui sa ii arati lui asta mai ales daca el nici nu iti vorbeste, cel putin eu asa cred happy