| antonioamel a întrebat:

Hei TPU! Am o problema,adica nu chiar o problema prea mare...dar sunt sigur ca multi s-au confruntat cu asta: o persoana te place, tu nu o placi si ii dai friendzone.
Eu impreuna cu ''problema'' mea suntem prieteni de curand(ne-am cunoscut pe Instagram) si da semne ca ma place...iar eu nu prea sunt limba dupa ea, dar este o fata minunata si vreau sa fim DOAR prieteni.De asta nu vreau sa o ranesc.Sunt intre ciocan si nicovalahappy
help pls

Răspuns Câştigător
| geoconda a răspuns:

Nu exista sa fiti doar prieteni. Si nu ai cum sa o placi daca ai cunoscut-o de curând! Dă-i timp. Dacă nu te atrage fizic, nu e nimic. Asa si pe mine, unul, nu prea m-a atras fizic dar după luni de vorbit, eram moartă după el si el acum m-a lăsat. În fine... Spune-i adevăratul adevăr, dacă ești curajos! Hai, sa nu se ajungă mai departe. Asculta-ma! Că va suferi sau vei suferi muuuult. Spune i asa daca tot atinge acele subiecte,,: Imi place sa vorbesc cu tine, dar doar atat, nu cred ca ar putea fi ceva intre noi doi" scurt si la obiect. Si dupa vezi ce intentii are.

3 răspunsuri:
| ania a răspuns:

E un semn de afectiune din partea ta sa o lasi in pace, sa n=o faci sa sufere dandu-i sperante zadarnice.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i da sperante fetei, daca nu o placi, fiindca "doar prieteni" nu exista in relatiile cu fetele.
Mai bine ii spui sincer ca ai iubita ca sa nu sufere.

| MariaQuenn27 a răspuns:

Ar trebui sa îi spui că tu vrei sa fii doar prietenul ei, mai pe scurt AMIC!