| DianaS2 a întrebat:

Hei TPU...am o problema destul de urata. Cred ca imi place de cel de care ii place celei mai bune prietene.

O sa ii spun prietenei "P" si celui in cauza "C". P si cu mine nu suntem la aceeasi scoala, suntem amadoua in clasa a 9a iar C este in clasa a 8a.

Il vad pe C in fiecare zi la scoala, eu sunt la 2 iar el la 3. Colega de banca a lui P i-a facut cunostiinta cu C si de atunci ea e chiar innebunita dupa el, n-am mai vazut-o niciodata asa si o stiu de cand eram la gradinita.

C. e prima persoana de care s-a indragostit cu adevarat, dar el nu prea ii da atentie.

Ea stie ca el imi e simpatic, doar atat. Am tot incercat sa stau departe de el ( mentionez ca nu am facut cunostiinta dar ne vedem aproape in fiecare pauza pe scari, coridoare ) dar nu pot, mereu cand trec pe langa el simt ceva ciudat.

Cand eram in clasa a 8a, anul trecut, eram cu el la acelasi etaj.Cand am trecut pe langa el pe coridor, era cu cateva colege de-ale lui si ele mi-au zis: "Vezi ca baiatul asta te place". Eu ramasesem "straight face, ok" si am plecat (nici macar nu le cunosteam pe fetele respective, si in plus C. nu era asa dragut

pe atunci).

Cand il mai vad pe coridor imi mai arunca priviri si asta e foaarte ciudat, nu stiu, parca e."chimie" intre noi..Ma simt groaznic, ce pot sa fac? Prietena mea mi-a zis sa imi faca cunostiinta cu el ca sa pot sa o ajut mai indeaproape, fiindca ea nu prea are curaj, dar i-am zis ca mai bine nu, fiindca nu vreau sa ajung sa imi placa de el.

Si totusi, aici am ajuns. Un sfat..va rog + funda

Răspuns Câştigător
| AllIWant4ChristmasIsU a răspuns:

Bună, îmi pare rău de situație, dar eu cred că totul are o rezolvare. Dacă prietena ta ar fi înțelegătoare și lui C. chiar îi place de tine, eu zic că ar trebui să vă lase cale liberă să vă iubiți. Tu tot ce trebuie să faci este să vorbești cu C. să-l întrebi dacă îi place de P., iar dacă acesta bate apropouri că îi place de tine și tu ar trebui să îi arăți sentimentele tale kiss. Ar fi păcat să pierdeți o iubire frumoasă și de lungă durată. poate că dacă ei ar fi împreună nici nu ar dura și ați pierde amândouă. Vorbește cu C. și apoi cu P. Îi spui ce simți, e mai bine așa kiss. Mult succes! love struck

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow urata problema serios, daca tu chiar simti ca iti place de ce nu eu spui in fata? Adica eu nu am inteles nimic cu fetele alea si etc.Si de ce zisasi ´Cred ca imi place´? Poi ori iti place ori nu?´Cred´ al tau poate insemna si da si nu cele mai multe ori inseamna nu. Data viitoare fi mai precisa si ceilalti membri TPU te vor ajuta cu mai multe.puppy dog eyes

| pisicutzamik a răspuns:

Buna daca o consideri prietena ta cea mai buna nu te baga, pentru ca o sa o pierzi, mai sunt si alti baieti! bafta

| AnaRebeca7 a răspuns:

P C P C P C P C P C P C!