| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Vreau sa va expun si voua situatia mea, fiindca sunt foarte confuz. Sunt in clasa a 11-a si inca de cand eram boboc imi placea de o fata din clasa cu mine. Fiind boboc si fara experienta, in primul an de liceu cand am incercat sa vorbesc cu ea, sa ii spun ceea ce simt, am fost refuzat. In clasa a 10-a am ramas la relatia de colegialitate standard si chiar am crezut ca am trecut peste situatia precedenta amandoi, fiindca ieseam des cu alte fete si cunosteam din ce in ce mai multe. Pe parcurs mi-am dat seama ca niciuna din cele pe care le-am cunoscut nu e ca ea, pot spune chiar ca e o fata extrem de speciala pentru mine. Acum in clasa a 11-a, am inceput usor usor sa ne tachinam si sa ne facem priviri dulci in fiecare zi. Instinctul imi spune ca e foarte atrasa de mine si pot vedea asta si in ochii ei, in felul in care ma priveste. Daca nu o bag in seama deloc, incepe sa faca exercitii de admiratie, se uita lung si insistent la mine si cand facem contact vizual imi zambeste, terminand cu un ras simpatic. Daca nu ajungem nici la contact vizual, in pauze se aseaza pe banca mea sau trece pe langa mine si ma loveste in joaca, asteptand sa ii spun cevahappy. Uneori ma mai duc usor pe la spate si o iau in brate si pur si simplu adora asta sau o sarut pe frunte. Acum poate va intrebati de ce sunt confuz, ca semnele sunt clare. Sunt confuz fiindca are deja o relatie de peste un an. Si in afara de scoala nu prea socializam, doar cand avem nevoie unul de celalalt (teme proiecte etc). Sincer va spun ca doar iubitul ei ma opreste sa fac urmatorul pas, sunt nesigur, si nu vreau sa o dau in bara fiindca tin foarte mult la ea, e singura fata de care am fost si inca sunt atras, cred ca poate fi completarea mea. pot spune ca, relatia dintre noi doi, e pe drumul cel bun, evoluam si ne intelegem din ce in ce mai bine, chiar daca ne vedem doad la scoala. Spuneti-mi va rog ce parere avetihappy niste sfaturi m-ar ajuta mult. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| AnemonaP a răspuns:

Buna. In primul rand, ideea de a face pasul următor pică din start din moment ce ea are prieten. Dacă nu avea, aveai unda verde, insa, în aceasta situație e foarte nașpa.
Ea, dacă te ar dori cu adevărat, s ar despărți de iubitul ei. Aici sunt doua variante, ori s-a plictisit în relație și pur și simplu flirtează cu tine sau, așteaptă ceva mult mai bun ca sa poată părăsi relația. Din ce ai scris, tipa vrea atenție doar, vrea sa fie băgată în seama, insa, nimic mai mult, momentan.
Noua, fetelor, ne place sa fim divinizate, adoram sentimentul de a fi curtate, de a vedea ca un tip este înnebunit după noi. Așa făceam și eu în liceu, vorbeam și flirtam cu unii tipi nu pentru ca aș fi vrut ceva cu ei, ci doar sa fiu băgată în seama, asta îmi dădea o satisfacție enorma, iar atunci când eram invitata în oraș sau tipul îmi spunea clar ca vrea o chestie serioasă cu mine, era un turn off pentru mine și asta îmi dădea de înțeles ca,, fantezia" mi-a fost îndeplinită și acum a ajuns intr-un punct unde nu mă mai interesează, o terminam și mă duceam la următorul.
Ea vede ca ti s au aprins călcâiele grav pentru ea și profita de acest lucru, nu este exclus sa te și placa putin, insa, cel mai probabil sa vrea doar o joaca. Multe fete sunt perverse în sensul asta, așa ca ai grijalaughing dacă flirtează putin nu înseamnă ca,, semnele sunt clare".
In fine, ce as propune eu pentru tine e sa o agiti putin. Trateaz o cu indiferenta, nu mai vorbi cu ea și vei vedea ca a înnebunit. E probabil, de la aceasta chestie, sa se activeze grav pe tine. Iti zic din experiența. Sa vezi un tip mort după tine și după sa se schimbe la 180 de grade, ți se da lumea peste cap. Asta dacă vrei sa te joci putin cu ea, așa cum o face și ea cu tine.
Dar dacă nu vrei sa o chinui așa tarelaughing încearcă sa o uiți, va trece cu timpul și axează te pe alte lucruri, după ceva timp nu va mai reprezenta nimic pentru tine, vei vedea. Bafta.

2 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Ah, cazul clasic de căprioară alintată. Îi place atenția și o caută din toate direcțiile. Nu că ar vrea neapărat o relație cu toți, pur și simplu îi place să se simtă dorită și căutată. Asta o face să se simtă importantă, frumoasă și per total o partidă mai bună decât restul femeilor. Acum 10 ani când eram cam unde ești tu acum, am trecut prin exact aceeași fază. Și prin asta trecem toți. Nici acum nu am uitat-o ( pe ea ) dar măcar am învățat o leție.

| Crackman a răspuns:

Man ce se intampla la tine este o chestie pe care femeile o fac. Au la indemana barbat pentru emotie dar sta cu altul
. Sfatul meu este sa o lasi balta ca nu este ok sa fie cu cineva si totodata vrea mai multa atentie si admiratori