| Jodelle a întrebat:

Hei TPU, am o problema so nu ma simt pregatita sa discut cu familia despre. ea Am 19 ani.si simt.ca mi-am gasit sufletul pereche insa cum nimic nu e simplu... barbatul de care m-am indragostit este cu 30 de ani mai in varsta decat mine. Nu.cred ca e important cum.ne-am cunoscut.insa el ma iubeste cu adevarat, m-a sprijinit timp de 3 ani in tot ce am facut., a luptat alguri de mine pentru visele mele.Stia ca eu sunt constienta ca nu sunt un simplu invatacel pentru.el, ca sunt constienta de dragostea pe care mi-o poarta si ca totul este reciproc. Insa nu s-a atins de mine, m-a ocrotit in ciuda atractiei. Acum un an, dupa majoratul meu i-am spus ca vreau sa fim impreuna, este prima mea dragoste si mai mult ca sigur ultima, a acceptat cu greu si suntem impreuna. Nu., nu este.insurat nici copii nu are, chiar esre o persoana minunata insa cum sa-mi.conving parintii sa accepte relatia noastra? Credeti ca relatia noastra o sa continue?

21 răspunsuri:
| HelpBoy a răspuns:

Miramas sa accepte totus sunt 30 de ani putea sa te faca... Dar poate ai parinti intelegatori. Adica pune-te putin in pielea lor tu crezi ca o sa fie de acord? Eu unu zic ca nu

| KiddFaraSentimente a răspuns:

Oricat de intelegatori ar fi, e greu pentru ei sa accepte. Pune-te si in locul lor si gandeste-te. Dar daca crezi ca e dragostea vietii tale, lupta pentru asta. Parintii tai te iubesc, sunt sigura, si vor accepta la un moment dat chiar daca la inceput va fi greu. Pana la urma esti fiica lor si tot ce conteaza e fericirea ta.

| PedoBarbie a răspuns:

Renunţă. Diferenţa e prea mare. Poate o să continue.

| Alcyon a răspuns:

Mda, cam mare diferenta de varsta. Tu peste 15 ani o sa ai vreo 34. El o sa fie deja aproape un batranel de peste 60 de ani. Femeile abia in jurul varstei de 30 de ani, se trezesc cu adevarat din pdv sexual. Un barbat de 60 de ani, deja incepe sa inchine steagul. Iar pastilele alea de care ai pomenit nu-s sanatoase pentru organism. N-ai cum sa le iei tot timpul, ci asa, doar din cand in cand, la ocazii speciale. Crezi c-o sa rezisti s-o faci o data pe luna, cand organismul tau tanar vrea de 3 ori pe saptamana? Ca sa nu mai spun, ca dupa 60 de ani, oamenii incep sa aiba probleme de sanatate. Tu o sa vrei sa ai copiii tai, pe care sa-i cresti, dar in loc de asta, o sa trebuiasca sa ai grija de un batranel. Lui ii convine situatia, fiindca o sa aiba infirmiera tanara. Pentru tine insa, ma tem ca lucrurile nu vor fi prea roz. E greu sa vezi de un om bolnav, aflat la o varsta inaintata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alcyon):

Dupa spusele iei o sa ia viagra si o sa fie ca nou mosul.

| Jodelle explică (pentru anonim_4396):

Serieouslly?! Asta e tot ce întelegi, trist atunci.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jodelle):

Ce vrei sa zic altceva, e viata ta
Nu eu o sa regret, probabil tu deja ai luat o decizie asa ca succes.
Trist este pentru tine nu pentru. mine, cand o sa va vada lumea pe strada oare ce o sa zice

| Jodelle explică (pentru anonim_4396):

Nu mă interesează foarte tare ce zice lumea dar nu prea o să aibă ce discuta pentru că nu-şi arată vârsta, arată de cel mult 35 de ani. Şi habar nu am ce să fac, dacă aş fi ştiut n-aş mai fi fost aici. Oricum, îţi mulţumesc mult pentru părere.

| CataC a răspuns:

De ce nu? Au multe in comun, poate au si copilarit impreuna. Ar avea ce discuta la o masa-n familie.

| PentruCaAutomobile a răspuns:

"nu cred ca e important cum ne-am cunoscut" + "este cu 30 de ani mai in varsta decat mine" = dupa o partida te lasawinking
La 50 de ani e in forma mosu' laughing))

| Jodelle explică (pentru PentruCaAutomobile):

Ne cunoastem de 3 ani suntem intr-o relatie de 1 an, mai gandeste-te.

| PentruCaAutomobile a răspuns (pentru Jodelle):

Citeste-ti intrebarea de cateva ori si incearca sa gandesti logic! Daca tot iti plac batranii cu bani, vezi daca iti merge cu Viorel Lis laughing)

| roxanamariaa a răspuns:

O sa accepte cu timpul, sunt parintii tai si daca tu esti fericita si ei sunt happy
Te sfatuiesc sa fii sincerca cu ei si sa le spui tot ce simti.

| Jodelle explică:

Îmi cer scuze pentru greşelile gramaticale, nu am fost atentă şi nu vreau să par incultă. Nu, banii lui chiar n-au importanţă provin dintr-o familie de soi bun şi chiar şi aşa sunt independentă.

| Jodelle explică:

Îţi dai seama că a avut relaţii însă a fost cufundat in muncă şi n-au mers. Oh, şi dacă prin ' nu mai poate moşul' te referi la sex există o pastiluţă care face minuni plus că are o condiţie fizică dr apreciat.

| IreneMay a răspuns:

De obicei primul barbat din viata unei fete nu rezista foarte mult pentru ca odata ce nu mai e virgina, dorinta de a incerca si altceva poate deveni destul de mare.
Daca crezi ca parintii tai vor accepta asta atunci ai putea vorbi cu ei, dar daca nu, e mai bine sa nu stie.Pana la urma cand e vorba de iubire nimic nu conteaza, desi ar trebui sa tii cont si de parerea parintilor tai pentru ca la un moment dat o sa regreti ca nu i-ai ascultat.

| MarioQWERTY a răspuns:

Deci daca tu ai 19 ani el are 49 de ani..Nu te intrebi de ce nu si-a facut o familie pana la varsta asta? Probabil toata viata lui a petrecut-o din "floare in floare" si foarte posibil sa nu fii tu singura "floare" pe care o are tongue, oricum te-as sfatui sa te trezesti la realitate si sa iti dai seama de ceea ce faci, o fata de 19 ani frumoasa sa umble cu om de 50, toti te vor cataloga ca o femeie materialista, si in plus cand te vei plimba cu el pe strada si te vei intalni cu oameni care te cunosc te vor intreba "E bunicul tau", atunci ce le vei raspune big grin?

| Diana_Dya_1978 a răspuns:

Eu zic sa fi sincera cu parintii tai, desi nu cred ca o sa fie de acord sad Si stiu ca undeva in inima ta si tu gandesti asa, oricat de mult l-ai iubi... Eu zic ca relatia asta nu mai poate continua, dar totusi puteti ramane prieteni happy Sper ca ti-am fost de folos happy

| crazygirl484 a răspuns:

Da,ar putea continua. Dar gandeste-te in viitor cand el o sa fie foarte batran ce o sa mai faci? Totusi e o diferenta foarte, foarte mare.