| maryelena a întrebat:

Prietenul meu nu mai e ca inainte, in ultima vreme s-a schimbat foarte mult si parca nu prea ii mai pasa de mine, ne vedem doar o data pe saptamana, si de sunat ma suna foarte rar. As vrea ca relatia noastra sa fie ca inainte ce as putea sa fac? ce sa discut cu el?

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, trebuie sa existe comunicare intre voi, e foarte important.Cine stie ce l-a putut schimba, lumea se mai schimba, intre timp mai apar si unele probleme, una-alta si poate de asta nu prea te suna si va vedeti rar, totusi trebuie sa ii spui ce simti, sa ai o discutie serioasa cu el si sa vezi ce spune el, daca chiar ii pasa de tine isi va face timp si pentru tine, daca vrei poti. Oricat de ocupat ar fi sau ce o avea, pentru persoana iubita poti sa iti faci timp, asa cum de exemplu prietenul meu nu ii pasa de mine inainte si avea timp si tot nu ma cauta deloc, dar apoi cand a inceput sa tina la mine s-a schimbat; desi lucreaza in 2 locuri isi face timp si pentru mine si ma suna des; Dar fiecare e diferit si nu inseamna ca nu tine la tine, doar ca poate are si el alte treburi pe cap, mai suna-l si tu, propune-i sa va vedeti mai des sa vezi cum reactioneaza, daca te iubeste, va face cum spui tu.

| DeeDee007 a răspuns:

Sal~si eu ma confrunt cu aceeasi problema.si nu am gasit nici o solutiesad. l`am intrebat ce s-a intamplat de s`a schimbat sh a zis ca nu s`a schimbat. dup aia se poarta ca inainte vreo 2 zile sh dup aia incep iar problemele.

| Alessia_8139 a răspuns:

Lasa-ma sa-ti explic! Sunt sigura ca raspunsul meu iti va fi folositor.Sigur are pe atcineva.Asa sunt toti baietii...nu cred niste sosete murdare.Stii ceva.esti fata! Trebuie sa ai putina mandrie. Da-i un telefon si spune-i ca il parasesti. El o sa intrebe,, de ce?'' iar tu o sa-i spun asa:,, ei bine, nu mai suntem asa de apropiati. Apoi vezi ce o sa zica. Daca iti cere scuze ii spui ca te mai gandesti si il ierti. Dar daca progeteaza la fel ii dai papucii DEFINITIV. Oricum s-ar putea sa-ti zica ca are pe altcineva (asa fac baietii cand vad ca sunt calcati in picioare) iar tu nu o sa plangi sau sa-l implori sa ramana cu tine ci doar o sa-i spui:,, Vezi, e mai bine si pentru tine si pentru mine. Oricum nu aveam nevoie de tine.PA''. Si gata! Oricum baieti mai sunt pe lume, Doamne iarta-ma! Si sigur nu te merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba-l ce se intampla cu el? Adica de ce nu mai e cum era ininte, sau intreaba-l daca are probleme sau ceva de genu'. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| lili2006 a răspuns:

Invita l la o cafea si spune-i tot ce ai pe suflet si fa o compatratie cum ERA si cum ESTE. Eu garantez 100 % ca are pe altcineva. Discuta cu el. vezi ce argumente are si daca tot continua asa, urmarestel cateva zile si daca are pe altcineva si este asa las incat nu are curajul sa ti spuna SCHIMBA-L, nu ti va fi usor, dar timpul le rezolva pe toate, pooop si bafta