| Clauudia23 a întrebat:

Hei TPU!

Am o problma cu prietenul meuu.happy Stau cu el de vreo 2 zile, si multi mi-au spus ca el inseala mult si ca tine la o fata foarte greu.
El este genul de baiat care crede ca fara sex nu exista relatia! happy
Vreau sa-mi dati un sfat despre cum sa procedez cu el sa il fac
sa tina catusi de cat la mine, dar fara sa o fac cu el..sa il fac sa simta ceva pentru mine.

Va rog frumos ajutati-ma, chiar nu stiu ce sa fac sa il fac sa tina la mine, am tinut foarte mult la el acum un an si 2 luni, dar atunci nu am stiut ce sa ii spun ca sa fiu cu el.
El inseamna ceva pentru minee..si vreau sa-l fac sa tina la mine. cum sa ma comport,ce sa fac, ce sa spun?! straight face

Va rog ajutati-ma! sad dau Funda! kiss

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

Nu stiu de ce te-ai legat la cap daca nu te-a durut. Baiatul asta are si calitati? Ca pana acum ne-ai insirat doar defecte. Nu stiu pentru ce ai putea tu iubi un astfel de baiat. Incredere nu, iubire din partea lui, nu. Pe ce se bazeaza iubirea asta? Pe ochii lui frumosi?
Relatiile astea nu tin.
Singura persoana care o sa aiba de suferit esti tu.

| Clauudia23 explică (pentru DeeaMarry):

Asta asa este. happy si moment suntem intr-o "pauza" din aceea, ca sa decid... dar in "pauza" asta am sa incerc sa-l uit, sa-l las, cacii asa e. nu merita! happy

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ori esti copila, ori esti prostuta ori mandoua. Ce-i poti tu oferi pentru a sta langa tine?

| h3r a răspuns:

Cati ani ai?
Si de ce te-ai bagat cu el stiind ca inseala si vrea doar sex? Asta nu inteleg.
Nu poti face pe nimeni sa te iubeasca, ceea ce tu iti doresti e prea mult din partea lui. Sunteti si mici, iar el e un copil care vrea sex, insa nu stie cum sa aiba parte de el.
Asta nu e de tine. Tu inca esti mica, virgina si timida. Nu ai nevoie de acest pas in viata ta, pentru un pustan care o sa te lase pana la urma!
Daca vrei sa ai grija de tine iar el sa nu-si bata joc, nu pune nimic la suflet si lasa-l.
"El inseamna ceva pentru minee.", dar tu ce insemni pentru el? Nimic si nici nu o sa insemni. Nu te apreciaza si nici nu o va face. Nici sa nu mai vorbim de respect.

Take care.

| December a răspuns:

Stai cu el? Adica v-ati mutat impreuna sau? Daca am vazut bine si informatia e reala, ai doar 14 ani. Daca ti-au pus mai multi ca e genul care insala nu trebuie sa o iei ca adevar final, dar poti sa-ti ridici niste semne mari de intrebare! Cu chestia "fara sex nu exista relatie" sunt perfect de acord, dar nu in cazul tau! E clar prea devreme pentru asa ceva! Cred si eu ca nu esti pregatita! Si in locul tau asa incerca sa-l cunosc bine, fiindca nu are rost sa investesti sufleteste in cineva care nu sti daca te iubeste cu adevarat si care poate sa te insele oricand; intr-un cuvant - intr-o persoana nesigura. Poate ca tu te-ai indragostit de el, dar el poate nu pune accent pe asa ceva. In locul tau as fi prudenta cu el. Incearca sa discuti cu el serios pe tema asta. Ma rog, nu stiu cat de serios o va lua el, sau cat de serioasa e o relatie la 14 ani...

| Clauudia23 explică (pentru December):

15 ani am.happy si mda, stiu nu merita si nu pot sa discut cu el, nu o sa fie serios, crede-ma!

| ДdД a răspuns:

Chiar daca nu este o relatie tocmai serioasa la 14 tot trebuie sa existe respect. Faza cu 'fara sex nu exista relatia!' dovedeste ca pentru el conteaza doar asta intr-o relatie si nu respectul si sentimentele, si ca este in stare sa te insele oricand cu cineva care ii ofera ceea ce vrea.Parerea mea este sa te desparti de el pentru ca un baiat care gandeste in felul asta si la varsta asta nu merita osteneala! Daca mai continui relatia fi sigura ca in cele din urma tu o sa fi cea care are de suferit si nu el.

nb!

| VirGiveMe a răspuns:

Despartete de el nu are nici un rost sa faci ce spune el. Dragoste cu sila nu se face.

| GigiBaston a răspuns:

Ii poti oferii sex oral daca esti virgina si aici vrei sa bati thinking