| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie la distanta de catva timp. E extrem de greu,parca tot mai greu. Ne certam cam des,m-am despartit de el de cateva ori dar tot impreuna am ajuns,tin la el si el tot insista sa ne impacam. Dar parca deja nu mai are rost,simt ca relatia mea cu el e pe jumatate consumata,ma enerveaza prea mult,ma stresez prea mult si nu stiu ce sa fac. Sa mai continui relatia sau sa renunt? Mi-e foarte greu sa iau o decizie,tin la el,m-am atasat de el. Pe el il vad foarte foarte nepasator si indiferent,de parca totul se invarte in jurul lui. Eu ma stresez si incerc cumva sa rezolv lucrurile. Am incercat sa fiu mai nepasatoare, sa las lucrurile asa cum sunt dar nu pot. Ce sa fac?straight face

4 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Dacă el nu face nimic pentru tine,tu de ce să te zbaţi pentru el? Meriţi pe cineva care să fie lângă tine şi să te înţeleagă. Dacă asta se întâmplă acum,îţi poţi imagina cum ar decurge relaţia voastră în timp. Poate e doar obişnuinţă. Lasă-l o perioadă, nu te mai stresa şi vezi dacă încearcă să facă ceva pentru tine.Şi nu să te sune, că asta poate să facă oricine.Să arate că îi pasă cu adevărat de tine.Şi apoi, poţi să iei o decizie singură.Şi fii tare, să poţi trece prin asta.

| Alcyon a răspuns:

Distanta cam omoara dragostea.

| Hash001 a răspuns:

Nu exista relatii la distanta.

| scumpi12345678 a răspuns:

Continua, eu am relatie de 3 ani si 2 ani au fost la distanta, ne-am certat de multe ori si de fiecare data ne-am impacat, dati-va o sansa, il iubesti?