| convert a întrebat:

Hei TPU.Am revenit.Sunt de 3 luni cu acel baiat si totul merge super-ok. Tata a ajuns sa vorbeasca mai mult cu el deca cu mine, mamaie imi zice ca daca ii fac ceva ma da afara din casa, mama ii spune numai "baiatu` meu". Totu` e roz si pufos, noi ne iubim, mi-a demonstrat, inca sunt virgina [stiti ca acum ceva timp eram paranoica ca sta cu mine doar pentru sex], petrecem tot timpul liber impreuna [singuri sau cu prietenii lui/ai mei], DAR exista o mica/mare problema. El a facut o prostie si a fost exmatriculat, fiind nevoit sa se mute la alta scoala.Acolo a picat in clasa numai cu 'indieni' [nu am absolut nimic cu tiganii... unii sunt chiar ok]. Dar partea proasta e ca 3 sferturi din ei vor sa'l bata dupa ce el l-a batut pe 'unu de-al lor'. A fost nevoit sa se mute la fara frecventa.Parintii mei nu stiu. ei stiu ca el este inca la scoala in clasa 12. Ii pare rau pentru ce a facut, tin sa spun ca invata bine, era printre primii din clasa, este educat, stie sa vorbeasca, nu e vreun analfabet sau mai stiu eu ce.Singurul lui defect este ca inainte sa fie cu mine avea un anturaj cam prost, era golan, se batea cu toti.Acum s`a schimbat.Nu iese fara mine, chiar daca nu i-am impus niciodata sa renunte la prieteni pentru mine, daca vreunu` il suna cand e cu mine nu se duce, etc.Problema e ca parintii lui vor sa vorbeasca cu ai mei, sa le spuna adevarul. Zic ca nu e bine sa mintim si ca odata tot or sa afle. Mi`e frica de ce o sa se intample.Ai mei tin foarte mult la scoala.Nu vor numai note de 10, dar vor sa termin liceul [atat eu cat si prietenul meu] si sa facem o facultate. mi-a promis ca nu o sa ne despartim pentru nimeni, ca nu o sa ma lase, ca o sa ramana cu mine chiar daca ai mei nu or sa mai fie de acord. Dar totusi.nu vreau sa se schimbe lucrurile.Se inteleg prea bine si ai mei au inceput sa tina f mult la el.si ai lui la mine la fel. Ce as putea sa fac?straight face

2 răspunsuri:
| anka89 a răspuns:

Din moment ce parintii tai tin la el atat de mult,este normal sa ti se para ca, daca afla adevarul o sa se srice tot si poate nu o sa mai aiba incredere in el ca la inceput.Dar sti"minciuna are picioare scurte" tot au sa afle si daca nu le spui tu, de obicei vestile rele circula repede.Si cred ca fiecare dintre noi merita o noua sansa,toti facem greseli,a facut si el una si gata trebuie sa "taiem capul"? ii nevoie de discutie cu ai tai sa inteleaga ca nu ii chiar atat de tragic faptul ca a fost exmatriculat si este la fara frecventa.
Vorbiti cu ei si daca ei nu sunt de acord si voi continuati sa fiti impreuna or sa se impace cu ideea,or sa le treaca pana la urma.
La oricare ni se poate intampla una ca asta, nu ii chiar atat de MARE problema, incat sa nu aiba rezolvare.happy

| kyttypissy a răspuns:

Buna,te inteleg stiu ca este greu pentru ca de obicei parintii sunt cam dificili si nu pot sa intelega orice.Dar gandeste`te ca tot va afla si cred ca mai bine sa afle din gura ta sau a lui decat de la altcineva.
Si daca ii vei spune incearca sa ii spui in asa fel inct sa nu inteleaga altceva.Este o situatie dificile si se pot schimba dupa ce vor afla dar poate va intelege k va iubiti.Bafta! sa ne spui si noua ce s`a intamplat te pup:*