| fwefwefw a întrebat:

Am sa spun exact ce simt

Am 18 ani si m-am indragostit ca un fr.aier de o colega si de vreun an incoace nu o mai pot scoate din mintea mea orice as face!

E foarte frumoasa, din punctul meu de vedere, dar caracterul ei nu se aseamana cu al meu deloc. Nu as sti sa raspund la intrebarea "ce vezi la ea?"! Uneori imi da impresia ca ma place, dar alteori ca nici nu-i pasa de mine! Mi se pare ca,, se da,, la toti baietii si oricat de mult am incercat nu am putut sa imi dau seama ce e in mintea ei si ce isi doreste cu adevarat! De obicei imi dau seama foarte usor ce gandesc oamenii, ce urmaresc si ce isi doresc (sunt foarte bun la asta) dar cand vine vorba de ea... nu o pot intelege cat de putin (acum ca tot am zis asta, poate chiar ala e motivul pentru care sunt indragostit de ea )! Amuzant. As putea zice ca e chiar proasta si aiurita, dar in acelasi timp o consider geniala si divina! Am incercat sa o sterg din mintea mea dar nu am putut face asta oricat m-am straduit! Imi face impresia ca ea incearca mereu sa se joace cu mintea tuturor ( le da impresia tuturor ca ii place )!
E genul de fata careia ii place sa se distreze, e cu capul in nori si visatoare si da impresia ca nu ii prea pasa de nimic. E mereu in lumea ei, insa eu sunt total opus ei! Sunt extrem de realist, imi place singuratatea, sunt foarte profund si o persoana destul de dura! As putea sa spun ca sunt chiar depresiv din cauza ei. Sunt un fraier, stiu... probabil ea nu s-a gandit la mine in viata ei dar cu toate astea simt ca nu o pot sterge din mintea mea, mai ales ca o vad in fiecare zi! Ce as putea sa fac? M-am saturat sa stau toata ziua in starea asta de c****! Faza cea mai proasta e ca sunt extrem de stangaci cand vine vorba sa imi arat sentimentele sad! Ce e in mintea ei ramane un mister pentru mine!
Aveti vreun sfat?
Multumesc celor care ati citit tot si atrti reusit sa va abtineti sa nu ma faceti fraier si fatalau :/

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce ai vrea sa se scimbe fata pentru tine? Accepto asa cum e si comunica cu ea daca nu o atragi fizic asta e in viata nu vei avea tot ce vrei sa stii asta, fetele frumoase vor barbati frumosi cu caracter nu depresivi indragostiti de ele

| neutrino a răspuns:

Invit-o si tu in oras si daca te refuza tai-o de pe lista si gata.

| Nemessys a răspuns:

Ma bucur ca gandesti asa. Poate pentru unii esti fraier dar dupa cate am citit esti un om cu capul pe umeri. Si stii de ce zic asta? Pentru ca nu privesti doar la exterior (y) Bravo! Altii sunt ceva gen. : Ba. are cur, are tate, e frumoasa rau, GATA! IUBITA PERFECTA! ( nu conteaza caracterul, nivelul de iteligenta, ce-i place, ce nu-i place). Si uite ca tu privesti si prin interior. Oricum. sfatul meu ar fi sa o uiti, daca e imposibil, incearca sa-ti gasesti alta fata si asa o sa fie mult mai usor. Pentru ca e cam imposibil sa fiti impreuna daca e opusul tau. Si sunt 100% sigur ca nu o sa se schimbe ca sa o placi tu sau invers, nu cred ca-ti place sa te comporti pe placul ei, ca doar nu ai ajuns marioneta. (sper). Dar gandeste logic. sa zicem ca sunteti impreuna, NORMAL ca o sa apara certuri pentru ca nu aveti nimic in comun. Deci. cum am mai zis, cauta-ti alta fata exact ca tine si uit-o pe aia. Bafta! ( si. pare cam "parasuta" )winking

| Maras12 a răspuns:

Ai iubită?

| Maras12 a răspuns:

Ai iubită

| Maras12 a răspuns:

?