| MariaaMadalina a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat. Prietenul meu pleaca in Anglia la munca si eu as vrea sa plec cu el, dar parintii nu ma lasa (am 20 de ani ). ce sa fac?sad mi-au spus ca daca plec nu mai am ce cauta vreodata la ei! :-s

Răspuns Câştigător
| Jijell a răspuns:

Eu as pleca. In Anglia femeile lor sunt urate, si sunt foarte multi gay, in locul tau nu mi-as face griji ca l-as pierde in bratele vreunei englezoaice. Daca vezi femei frumoase acolo, sigur sunt venite de prin alte tari. Oricum dupa 4 ani de relatie nu cred ca s-ar suci asa repede.

Cat despre munca, perspectivele sunt un pic mai largi ca aici, si romanii nu sunt priviti asa nasol ca in Italia sau Spania. Iar parintii... fii sigura ca altfel vor vorbi cu tine cand le trimiti niste bani acasa.

15 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Ah...e o decizie foarte grea. Daca relatia voastra e serioasa si vezi un viitor alaturi de el, incearca sa-ti convingi parintii de asta. Vor accepta ideea in cele din urma

| MariaaMadalina explică (pentru DNSK):

Relatia e chiar foarte serioasa avem planuri mari si chiar vrem sa muncim amandoi sa strangem bani sa ne terminam casaa, dar parintii mei nici nu vor sa audasad

| powergirl a răspuns:

Daca sunt asa aspri parintii ar totusi bine sa ii asculti ca daca ai fi in perspective de casatorie sa stii ca ramai pe veci cu el si nu mai mergi la ei da ai putea trece peste dar tinand cont ca mai revii la ei e mai naspa. dar numai tu stii cum sunt parintii tai poate doar baga friga in tine sa nu treci pete acordul lor. incearca sa ii convingi sau zii la prietenul tau sa iti caute si tie de lucru si sa vii cu bani acasa asa poate te lasa.

| MariaaMadalina explică (pentru powergirl):

Tocmai la munca vreau sa ma duc, am uitat sa precizez. Noi doi chiar nu vrem sa ne despartim, nici nu am aveam de ce pentru ca ne intelegem extraordianr de bine si nu ar avea ce sa ne mai desparta suntem de 4 ani impreuna si deja ne gandim la un viitor impreuna!

| Încrucişătorul a răspuns:

Pai tu ce o sa faci in timp ce munceste? Stai toata ziua pă net cu unghiile facute? Pesemne, sigur o sa-ti deschizi, daca n-ai facut-o deja, picioarele.

Si modul tau de a scrie cu smileyface-uri... nu cred ca ai 20 de ani.

| MariaaMadalina explică (pentru Încrucişătorul):

O sa muncesc si eu! Chiar 20 de ani am, dar obisnuinta sa scriu cu semne!

| neutrino a răspuns:

Depinde ce doresti de la aceasta viata.

| Hieer a răspuns:

NU nuuuu pleca..parintii tai au avut grija de tine.te-au crescut.ti-au dat ce ai vrut. Si tu acum ii parasesti pelcand cu iubitu tau in Anglia? Faci cea mai mare greseala daca ai pelca. Daca te-ar iubi iubitu tau ar sta cu tine in tara si ar face tot posibilul sa-si gaseasca si ceva in tara de lucru. Nu o sa trag concluzii pripite acum ca nu te iubeste, dar asa cred eu.

| MariaaMadalina explică (pentru Hieer):

Ba ma iubeste chiar foarte mult si plus de asta k el pleaca de cativa ani 2-3 si sta acolo 3 luni vine acasa 2 saptamani si iar pleca 3 luni, apoi sta acasa pana in martie. cand sta acasa munceste dar vrem sa ne intemeiem un camin..si bani care ii castiga aici nu ne ajung.

| Hieer a răspuns (pentru MariaaMadalina):

Scuzama..nu stiam cum sta situatia si de aceea am zis sa nu trag concluzii pripite...dar nu iti lasa parintii...lasa-l pe el sa munceasca in Anglia iar u aici in Romania.

| împartezâmbete a răspuns:

Nu pleca ascultai eu tiau dat viata. mai asteapta, el daca te ubeste se va intoarce, nu lua o decizie ce o poti regreta mai tarziu

| împartezâmbete a răspuns:

Mai ai 20 de ani eu zic ca e mai bine sa stai acasa, de la chestii de genul se destrama familiile! ai grija ce vrei sa faci

| sonyericson a răspuns:

Imi poti zice de cat timp esti cu baiatul acela impreuna?

| MariaaMadalina explică (pentru sonyericson):

Aproape 4 ani

| sonyericson a răspuns (pentru MariaaMadalina):

Gandeste-te bine la ce vrei sa faci, daca acel baiat chiar te iubeste si ai incredere in el vb cu el sa vedeti ce faceti, sau sa vina el direct la parintii tai sa vorbeasca cu eihappyDar daca te gandestii si la parintii tai si nu ai cum sa te duci cu el, eu zic sa il astepti, daca te iubeste se va intorce la tine happy