| Lauraelena01 a întrebat:

Am aproape 20 de ani si as vrea sa plec la munca cu prietenul meu in Anglia (loc de munca sigur cu contract ), iar parintii nici nu vor sa auda! Le-am spus ca daca nu vor asa as vrea sa merg macar la vara 2-3 sapt in vacanta la el, dar tot nu ma lasaa. ce sa fac? Urgenttt!

Răspuns Câştigător
| Catalina_Cristina_1998 a răspuns:

Orice ai face nu-i ruga chiar foarte mult ca astfel nu te vor mai lasa. le poti dovedi aratandu-le actele, aratandu-le pe internet locul de munca in care vrei sa te duci, sau daca sunt genu' aia de parinti, sa le spui sa se duca sa vada locul. oricum daca vor accepta, trebuie sa-i convingi ca prietenul tau e un om de incredere. asta le poti dovedi invitand prietenul la tine acasa pentru. cateva zile... succes!

5 răspunsuri:
| andrei733 a răspuns:

Hey ai 20 de ani, nu mi se pare normal sa iti interzica parintii.E viata ta spune-le ca pana la urma e viitorul tau inainte. Spune-le ce simti tu

| valentingb a răspuns:

Trebuie sa vorbeasca el cu parintii tai, sa arate ca e de incredere. Poate un inel ar rezolva mare parte din problema.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand la 20 ani e cam penibil sa iti mai interzica parintii sa pleci de acasa.

In al doilea rand probabil iti vor binele, sa faci si tu o facultate, sa ai niste studii, sa iti faci o cariera nu sa culegi capsuni sau sa schimbi asternuturi prin tari straine.

| cristina4you a răspuns:

Fa-ti bagajele si pleci, isi vor da seama cat de important e asta pentru tine. Eu daca as avea 20 ani nici nu m.as gandi de doua ori.

| Lauraelena01 explică (pentru cristina4you):

Sunt in mari dubii pentru ca nu stiu ce sa fac. Dupa ce i-am spus tatalui meu k vreau sa plec nici macar nu a mai vorbit cu mine. a zis ca daca plec plecata sunt! k nu mai am ce cauta la ei. nu imi fac probleme de asta pentru ca am unde sa ma duc dar ma gandesc k nu vor mai vb cu mine niciodata si imi e greu.