| Cosminahjsbzbbz a întrebat:

Hei,TPU! Am si eu o intrebare:
De câteva zile m-am îndrăgostit de prietenul meu cel mai bun si nu stiu cum sa-i spun.Imi este frica sa nu-l pierd...
M-am gandit sa-i spun dar imi este frica sau cand mai vine la noi(familia mea sunt buni prieteni cu familia lui) sa-l sarut si dupa aia sa fug (in capul meu asa gandesc).Pls ajutati-ma. P.S: Dau funda

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i pur si simplu cand sunteti singuri..hey imi place felul tau de a fi. Cred ca am inceput sa te plac. Atat. De aici ii vezi reactia. Daca vezi ca se raceste ii spui ok am inteles ca e cazul sa nu merg mai departe cu asta iar daca reactioneaza bine ai grija oricum sa nu profite de faptul ca ai o slabiciune pentru el

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Omg copii, exista speranta sa iesi din friendzone!

| Rux2000 a răspuns:

Prostesc ceea ce gândesti vei "pica" rău in fata tuturora. Eu spun sa ii trimiți mesaj sa ii souo ce simti etc daca n-ai curaj sa incepi conversația fata in fata.

| TehDevil a răspuns:

Adeseori relatiile de dragoste dintre 2 foarte buni prieteni nu au mers, insa asta nu inseamna ca nu poti incerca. Cel mai simplu este sa discuti cu el pe tema asta, poate si el nutreste astfel de sentimente pentru tine, insa ii este teama sa-ti spuna si totodata sa te piarda.