| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, NUSTIU SA SARUT;(. Cateva zile in urma prietenul meu a incercat sa ma sarute dar eu am refuzat, nu din cauza ca nu vreau dar fiindca nu stiu cum se face. Vreau sa zic ca nu imi pare atat de simplu sa intorc capul si sa deschid gura, adica vreau sa stiu care buza se saruta sau ce se face, adica sa imi explice cineva, stiu ca nu exista explicatie si ca fiecare saruta diferit, nu vreau nici raspunsuri de genu " vine de la sine" "lasat-te purtata de val" " fa ce face si partenerul" fiindca nu e asa.Mi-e rusine sa-i spun ca nu stiu sa sarut si ca nu m-am sarutat niciodata, dar mi-e si frica ca daca o sa ma invete nu o sa inteleg si o sa fac ceva gresit.M-am uitat de multe ori si la video pe youtube, dar nu inteleg. Credeti ca ar trebui sa-i spun fara sa intrebe sau doar sa nu zic nimic si sa vad ce o sa se primeasca;(

Răspuns Câştigător
| FataȘarpe a răspuns:

Atata timp cat nimeresti buzele e bine. Baietii tind sa sarute mai intai pe buza de jos a fetelor, deci tu poti incerca pe cea de sus. TINE OCHII DESCHISI, ma rog, intredeschisi pana va atingeti buzele cel putin, ca sa manevrezi si sa va sincronizati. Incearca pe un mar (nu rade, e greu sa explic asta :]]) sa musti, si in acelasi loc sa musti tot la fel daca intelegi. Damn, suna ciudat. Anyway. Incearca sa misti buzele deodata cu ale lui, si NU TE GANDI PREA MULT. Incearca sa ai si mintea goala. O da, si foloseste-ti mainile, prinde-l de gat (nu-l sugruma), de talie.
Cred ca e okey. happy

Si acum raspuns de la personajul meu fictiv:

Sa-mi bag picioarele, te inteleg complet. Mereu cand sarut pe cineva, dupa 10 secunde fuge. Limba stupida.

3 răspunsuri:
| Rakanishuu a răspuns:

Linisteste-te. laughing
Rareori, primul sarut a iesit bine. Incepatoare fiind, este normal sa gresesti ceva, incercand sa faci totul cat mai okay. El va intelege! Data viitoare cand incearca sa te sarute, nu mai ezita! Nu e un capat de lume ca nu ti-a iesit prima data. Dupa aceea, vei invata. happy
E greu de explicat cum se saruta. Si de multe ori, nici din video-urile de pe youtube nu inveti cine stie ce.
Nu vrei sa-ti zic ca vine de la sine? Okay. Impaca-te singura cu ideea cand vei fi pregatita sa infrunti realitatea. laughing

| AmaliaElena01 a răspuns (pentru Rakanishuu):

Deci,ar trebui sa ii spun ca nu stiu, sau sa nu zic nimic? :d

| Rakanishuu a răspuns (pentru AmaliaElena01):

Nu cred ca sunt in masura in care sa-ti spun ce sa-i zici.
Totusi, il saruti, vezi cum reactioneaza si ii poti marturisi atunci sau cu alta ocazie ca acela a fost primul tau sarut. happy