| dAN_9549 a întrebat:

Hello Deci sa va explic problema mea
Am o prietena de 1 luna eu o iubesc ca un nebun ( suntem in acelasi liceu 2 ani nu neam vb si acum suntem impreuna big grin ) ea mi-a zis ca tine la mine dar nu poate spune ca ma iubeste! Ea vine dintr-o fosta relatie de 3 ani terminata acum vreo 6 luni mi-a spus ca la uitat pe baiatul acela si asa si este
Problema este ca ea nu poate sa ma iubeasca, mi-a spus ca tine la mine dar nu ma poate iubi cum nu poate iubi pe nici un baiat din liceu la inceput mi-a spus ca nu ii place sa aiba prieten din acelasi liceu dar am convinso intr-un final sa fim impreuna

Deci problema este ca ea nu ma poate iubi doar tine la mine pentru ca suntem din acelasi liceu asta mi-a spus ea Sincer sa fiu mi se pare fata perfecta pentru mine chiar ma oftic ca in final am gasit si eu o fata asa cum imi place mie si nu am noroc sa imi impartaseasca aceleasi sentimente

Ce sa fac sa ma poata iubi? Am incercat sa ma aproprii de ea sa ii dovedesc ca o iubesc prin gesturi, i-am zis in fata ce simt pentru ea, insa nici nu prea ma crede ( din cauza ultimei relatii ) nu mai are incredere in baieti

Deci ce pot face ca sa ma iubeasca si ea? Sa petrecem mai mult timp impreuna? sa las timpul sa mai treaca? nu stiu ce sa mai fac, sunt ingrozit de gandul ca m-ar putea parasi pentru ca nu ma poate iubi!

Răspuns Câştigător
| BlueHusky a răspuns:

Am mai spus asta... nu mereu ai ceea ce vrei sau exact cum vrei, suntem oameni si tu si eu si iubita ta nu avem butoane pentru iubire on/off/pending, restart pentru o noua relatie, format pentru a uita ce a fost. Poti sa petreci timp cu ea, vezi sa nu o "sufoci", timpul e ceva ce oricum trece (vrei sau nu vrei) vezi sa treaca in folosul vostru. Daca poti sa o faci sa zambeasca, daca ii place comania ta, daca vrea sa vorbeasca cu tine, sunt lucruri care iti dau de inteles ceva... nu toata lumea stie ce simte.Nu vreau sa fiu rautacios dar poate in timp sentimentel tale se schimba (sau se amplifica) asa pot fi si ale ei. Good luck.

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

BlueHusky ţi-a dat cel mai bun răspuns cu putinţă.
Succes!

| Cypronge a răspuns:

Iubirea e un sentiment ce e greu de descris si chiar si mai greu de dovedit, nu vei putea dovedi ca o iunbesti intr-o saptamana, uneori e nevoie de perioade lungi pentru asta.
Daca chiar o iubesti vei astepta pana iti va impartasi si ia sentimentele.

| biBii07 a răspuns:

Pari foarte indragostit, din cuvintele astea, si poate chiar esti. Dar daca esti indragostit cu adevarat o sa faci tot posibilul sa o faci sa te iubeasca, daca a ajuns sa tina la tine te va si iubi. Petrece mai mult timp cu ea, spune-i orice iti trece prin cap, considera-o "eul" din tine adica spune-i tot ce gandesti astfel ii vei arata ca ai incredere in ea si mecanic o sa aiba si ea incredere in tine. Vorbeste-i frumos, impresioneaz-o placut prin fiecare gest pe care il faci prin preajma ei, fa pe altruistul.

| YoYoUtZa a răspuns:

Buna.

Mei baietselule laughing nu poti sa iubesti asa cum esti impreuna cu cineva cum o/il iubesti.Nu.Nu.Nu.
Trebuie sa mai treaca ceva timp ca sa realizeze si ea ca te iubeste.
Iar increderea se capata in ani dar se poate pierde repede.
Iti spun sa lasi timpul sa treaca si o sa vada si ea ca esti un baiat ce merita iubit.
Ducetzi'va intr'un loc frumos, plimbatsiva, spune-i ca o iubesti, fai cadouri marunte care sa ii arate ca poate avea incredere in tine...

| FetitSa a răspuns:

Poti face gesturi dragute, de exemplu sa o scoti la film si sa platesti tu. sa-i duci flori, o poti invita la o cafenea si sa vorbiti despre asta happy

incearca sa-i explici ca tu chiar tii la ea happy si daca tu chiar esti indragostit de ea atat de tare incat,, esti nebun dupa ea" nu va fi prea greu sa-ti gasesti cuvintele happy

incearca sa-i explici ca tu esti alftel. si ii poti spune si ei ce ai povestit mai sus -,, ca ea e aleasa"

daca sunteti impreuna. poate o sa inceapa sa te iubeasca daca esti atent cu ea. sa nu o jignesti sau sa o faci sa se simta prost straight face

succes >big grin

| dAN_9549 explică:

Nu e vb ca nu o astept eu o astept pana imi va impartasi aceleasi sentimente

eu vreau oarecum sa o cuceresc sa o fac sa ma iubeasca asta pana sa imi zica : "stii nu te pot iubi... asta e ne despartim"

| Liviuuuuu a răspuns:

Deci, dan, vorbeste cu ea, intreab-o de ce nu mai are incredere in baieti, incearca sa ii explici ca tu nu esti genul de baiat care sa ii franga inima si ca poate sati ofere sansa de a avea incredere in tine.
Dar sa o duci intr-un loc romantic cand o sa ii zici asta, deoarece atunci va avea un efect mult mai marehappy

| phissu a răspuns:

Pentru inceput iei un bolovan, si o chemi sa ii zici ceva, pe urma o sui pe bloc, iti legi bolovanu de gat, si ii spui ca daca nu te iubeste Sari, si daca tine la tine o sa te iubeasca intelegi, Asta e asa la katerinka, frate opinia mea e urmatoarea:o intgrbi de multe ori daca te iubeste si daca tot zice nu o lasi in *** ca fete sunt, eu de exemplu eram la o scoala si acolo era o fata perfecta, si pe urma a trebuit sa ma maut si la scoala asta am gasit una si mai buna, fete perfecte suuuuuuuuntt, broaste broaste broaste! tine capu sus sid aca vrei sa vorbim ID meu este alexutzulover sa nu-l uiti!winking\