| deea_2417 a întrebat:

Am si eu problema cu mama in legatura cu faptul ca vreau si eu la 15 ani sa-mi fac un prieten ea crede ca sunt prea mica, eu am un prieten si ea il cunoasta ca este doar un bun prieten as vrea sa nu ma mai ascund de ea dar nu stiu cum va reactiona cand ii voi spune, vreau sfaturi serioase, cine vrea sa vorbeasca cu mine sa-si lase id-ul, pup

Răspuns Câştigător
| scumpik010 a răspuns:

Eu am 14 ani, primul iubit l-am avut la 12 jum, pot spune ca am o relatie foarte buna cu mama, a stiut de fiecare prieten pe care l-am avut(vreo 5), incearca sa o faci sa inteleaga ca la varsta asta e normal, spune-i ca unele fete la varsta asta isi incep viata sexuala, zi-i ca tu nu vrei asta, ci doar un baiat la care sa ti, cu care sa poti iesi in oras, cu care te poti plimba si nimic mai mult, cu toate ca poate nu va fi chiar asa:*ai grija de tine

2 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Asta e o problema cu care se confrunta multi adolescenti.Parintii nu vor sa accepte ca copilul de ieri s-a maturizat si e gata sa aiba o relatie si sa faca greseli(de preferinta cat mai putine si care sa nu aiba consecinte in viitor); ei il considera in continuare copil si asa il vor considera mereu. Tu trebuie sa o convingi pe mama ta ca poti face fata situatieitongue

| dedesh a răspuns:

Nu cred ca esti mica deloc.sunt altele de 10-11 care au prieten si mai fac si alcevastraight face. incearca sa discuti cu mama ta, sa-i aduci argumente de ce vrei un prieten(ca ai mai crescut, nu mai esti o fetita)cere-i sfaturi, asa o vei apropia de tine si isi va seama ca e o persoana importanta pentru tine. cel mai important lucru:fi sincera cu ea.si discuta atunci cand vezi ca mama ta e mai calma, nu e obosita, nu are treburi de facutwinking

mult succes! sper ca te-am ajutat:*