| Twist a întrebat:

Hei, TPU!
Am si eu o mica mare problema.De ceva timp am cunoscut un baiat pe care am icneput sa il plac din ce in ce mai mult! Pana acum cateva zile vorbea asa dragut si ma chema pe afara si credeam ca poate ma place dar de cateva zile nu am prea vorbit si daca am facut'o imi raspundea sec cu un emoticon sau un raspuns cat mai scurt! As vrea sa ii spun ca il plac dar nu stiu cumthinking sau alta varianta sa il uit dar nici asta nu stie! Va rog:-s ma puteti ajuta cu un sfat?! Multumesc:*

3 răspunsuri:
| Făgăraş a răspuns:

Draga Vamp poate baietelul tau are o problema si nu poate sa iti raspunda asa cum ti-ai fi dorit sau poate...nu mai vrea sa fie dragut cu tine! aceste sunt niste supozitii ale mele care poti fi doar niste false interpretari la ceea ce spui tu! ce trebuie sa faci tu ca sa-i arati ca il placi este sa il inviti la o plimbare sau lau un suc daca ai bani prea multi( glumesc), sa ii trimiti niste mesaje frumoase prin care sa ii dai de gandit asupra ceea ce inseamna el pentru tine! dupa cum ar raspunde el la aceste actiuni ale tale, iti poti face o parere despre ce crede el de tine! si te felicit ca vrei sa il uiti in caz ca nu te place! sa ai intotdeauna in rezeva planul de uitare si de diminuare a suferintei in caz ca nu reusesti! succes si sa ma tii la curent cu ceea ce faci! pupiciiiiiiiii

| Brain_1291 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa te bucuri de moment si sa uiti de "oficial impreuna" sau "sa-l uit". Pe masura ce mai trece timpul iti vei da seama spre ce se indreapta relatia voastra. Pana atunci, distractie placuta.

| BlaBlaa a răspuns:

Cred ca ar trebui sa mai astepti... daca te place intr-adevar si vrea ceva de la tine, va face el un alt pas. si apropo, indiferenta poate fi folositoare uneoriwinking ii poti aplica acelasi tratament pe care el ti l-a aplicat tie.
si ca sa mai uiti de el, incearca sa iesi cu prietenii, citeste carti, uita-te la filme, etc.