| biia5224 a întrebat:

Buna tpu.Am si eu o mica problema.Acum cateva zile am cunoscut un baiat.Am vorbit cu el, nu suficient nu prea stiu ce sal intreb.Mi-a zis ca nu sunt vorbareata si daca vreau sa am o relatie cu el trebuie sa vorbesc mai mult. Ma puteti ajuta cu un sfat? Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| CynthiaElizabeth a răspuns:

Pai spune-i ca esti o fire mai timida si daca tot vrea sa vorbesti mai mult, sa-ti puna si el mai multe intrebari sau sa gaseasca niste argumente despre care sa puteti vorbi si sa va cunoasteti mai bine.
Ai sa vezi ca cu timpul nu o sa mai ai aceasta problema deoarece te vei "obisnui" cu el si veti putea vorbi deschis fara nici o problema.
Mult noroc!

5 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Depinde ce varsta ai. Una vorbesti la 12 ani, alta la 17. Subiectele de conversatie vin singure daca te simti atrasa de persoana respectiva. Si in acelasi timp, interesata de ea.
Asta, ca sa nu consider ca nu stii sa vorbesti, sa te exprimi si ca nu stii despre ce sa vorbesti. O relatie nu o ai din plictiseala (asa ar fi normal).
Vrei sfaturi. Renunta. Acum, cat e inca sunteti la inceput.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este cam bleg dumnealui.ar trebui sa stie ca la o intalnire,baiatul trebuie sa intretina conversatia,cu vrajeala,glume, diferite subiecte amuzante, pentru a intelege, cunoaste si cuceri fata care trebuie sa-l cunoasca, sa-l ajute cat poate pana relatia va deveni mai stabila si eventual apare dragostea. dupa aia nu prea mai aveti timp de vorba. aveti o gramada de treaba.

| AnonimKitty a răspuns:

Daca iti place tipul, fii naturala, poarta o discutie fata in fata, gasiti pasiuni comune. daca voi chiar nu aveti ce vorbi inseamna ca nu va potriviti. Fii mai deschisa, nu te stresa ca o sa zici ceva gresit, daca te place o sa te placa asa cum esti

| Danutzhelix99 a răspuns:

Vorbeste mai mult (despre el, despre tine etc.)

| HighDef a răspuns:

Daca intr`adevar esti timida ii poti spune acest lucru, iar daca pur si simplu nu stii ce sa il mai intrebi atunci intereseaza`te de lucrurile care ii plac, spre exemplu hobby`uri. poate aveti ceva in comun si puteti continua conversia... totul vine de la sine dupa

Multa bafta!