| nebunyk a întrebat:

Hei TPU, am si eu o problema, destul de mare, pe plan emotional:
Cunosc un baiat dragut (de doua zile) si desi le-am spus prietenei mele ca nu am nevoie sa se bage si ea, ea s-a bagat intre mine si el (nu sunt cu el, asta ca sa stiti) si cand eu am vorbit cu el, si ea vorbea cu el si il tot forta cu intrebari despre mine, iar acum, i-am zis ca il plac si din cauza asta prietena mea se poarta cum se poarta cu el.
Avum mi-a clarificat ca nu ma place ( si nu ma deranjeaza) dar prietena mea da vina pe mine (desi ea este de vina, ea si numai ea) si chair nu stiu ce sa fac, va rog ajutati-ma, dau si funda sad

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Buna.
O prietena adevarata nu face asa ceva. Aici ti-a dovedit ca niciun secret nu e in stare sa pastreze. Era ceva ce tine de persoana ta, ceva important.
Tin sa cred ca mai mult s-a bagat din invidie. E posibil ca ea sa se bage cu el, dupa ce-a facut.
Impuna-te mai mult, sa nu te lasi calcata in picioare de anumite acuzatii. E o nesimtita ca a dat vina pe tine, plus pentru ce-a facut.
Impune-te! Spune-i ca te-a deranjat. Si sa nu mai de-a vina pe tine, pentru ca nu ai nicio legatura. Ti-a stricat tot.
Sfatul meu e sa te indepartezi de asa numita "prietena" ta.
Cat despre baiat, lasa-l. Oricum lor nu le place ca o fata sa fie innebunita dupa ei, ci sa se lase mai greu. Asa ca a trecut faza cu el, lasa ca vine altu!

Imi pare rau pentru ce s-a intamplat, dar in tot raul este si un bine. Ai vazut ce fel de prietena ai.

Ai grija data viitoare draga mea.

4 răspunsuri:
| bubuuu2349 a răspuns:

Pai fata care o numesti tu,, prietena'' nu prea cred ca iti este cu adevarat...trebuia sa te lase pe tine sa-i spui cand vroiai, si atunci totul era ok happy chiar nu trebuia sa se bage intre voi, din punctul meu de vedere straight face

| dianadoolce a răspuns:

1. Nu cred ca aceasta fata iti este prietena adevarata. Incearca sa te impui, nu doar ea pote obtine ce vrea!

| HateMyLife a răspuns:

Fata aceea nu iti este prietena...eu in locul tau nu as fii acceptat sh as fi terminat pe loc prietenia cu ea pentru ca daca i.ai spus sa nu se bage sh s-a bagat nu e bine...incearca sa vb cu el si fa.l sa se simta bine langa tine si daca nu esti diferenta mare de varsta dar si tu sa ai macar 13-14 aniwinking succes!

| katy0098 a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu prietena ta si sa-i atragi atentia ca nu a fost frumos ce a facut.Cat despre tip incearca sa discuti cu el poate iese ceva.winking