| Nimenisinicaieri a întrebat:

Hei TPU, am si eu o problema mai delicata, acum 3 luni am incercat sa fac sex cu o fata, totul a mers bine preludiu (10-15m), pana in momentul in care a trebuit sa o penetrez, in momentul ala am ejaculat, nu este de la emotii ca emotii nu am, astazi din nou mi s-a intamplat, totul a mers bine pana in momentul penetrarii cand am ejaculat (17 ani am ) si vreau si eu sa am parte de prima experienta sexuala...dar nu pot ca in momentul penetrarii ejaculez...ce este de facut?

Răspuns Apreciat de Editori
| elaventurero a răspuns:

La adolescenta așa frageda o mai pățești clar.
Nu te panica, însă. Pentru că în timp se va rezolva.
Ok sa zicem că termini așa repede primul număr dar așteptați un timp iar apoi pentru numărul 2 penisul va fi mai puțin sensibili și vei rezista mai bine.
Totul pleacă din simțirea ta.
De ex. Daca tu zici în gând: pfai acum sa vezi că iar o sa 'dezamăgesc' creierul nu știe multe și o ia de buna: bang face exact ce i-ai indicat subliminal.
Fii sigur că oamenii bogați de astăzi și-au vizualizat in trecut într-un fel sau altul și și-au indus în subconștient abundența.
Același principiu ca la tine doar că inversat.
?☺️Ia-o relaxat.
Apropo de ce a zis cineva mai sus cu să îți faci o maneta cu juma de h inainte..merge,dar recomandabil ar fi să ți-o facă ea și să discuți chiar cu ea despre chestia asta. Te va înțelege daca nu e vreo lady princess.
Be glad!

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Situatia care ti se intampla si anume ejacularea foarte rapida, reprezinta un proces cat se poate de normal, care se produce de fapt si de obicei in cazul majoritatii baietilor lipsiti de experinta sexuala. In astfel de situatii in functie de intensitatea excitarii resimtite, este posibil ca penisul sa-si piarda intr-o foarte mica masura erectia si foarte rapid sa redevina ''perfect erect'' incat sa se poata realiza penetrarea.
In situatia in care intensitatea erectiei scade mult prea mult ca urmare a ejacularii produse, preludiul trebuie continuat fiindca s-a constatat ca in majoritatea cazurilor dupa trecerea a cateva minute penisul intra din nou in erectie si astfel redevine ''apt combatant''. De regula actul sexual poate fi intretinut pe durata a cateva minute perioada care poate fi mai scurta sau mai lunga (2-5 minute) in functie de cat timp are nevoie organismul sa produca o noua cantitate de sperma.
Experienta sexuala se dobandeste progresiv, lent/incet incet, in decursul timpului, in urma unor astfel de experiente mai mult sau mai putin reusite la inceput dar care in mod sigur vor deveni din ce in ce mai lungi. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Pentru problema care o ai, consulta un medic urolog sau un psiholog.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Esti hipersensibil sexual. Daca se repeta, doar un specialist poate sa-ti dea sfaturi.
Iti dau doua sfaturi: masturbeaza-te inainte cu o jumatate de ora de a face sex cu fata.
Daca n-ai fi minor, ti-as spune ca inainte cu 10 - 15 minute sa bei 50 de grame da tuica.
Daca fata te intelege, si folosesti prezervativul, dupa ce ejaculezi, spala-te si treci din nou la treaba: preludiu si sex.

| Nimenisinicaieri explică (pentru CodrutElian1990):

Am ejaculat, am stat 5 min am incercat iar si tot la fel la penetrare cum simt ca ating vaginul ejaculez?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Nimenisinicaieri):

Trebuie sa mergi la un medic specialis. Dar... nu stiu cum este cu medicul, daca nu ai 18 ani.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Nimenisinicaieri):

Inceara si cu un pahar de tuica inainte cu 10-15 minute. Dar tot medicul este la baza.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Atentie la maini: sa fie curate cand pui prezervativul. Sa stii ca pentru tineri, cea mai placuta partida de sex este a doua si a treia: poti face cam tot ce-ti doresti.

| Bozgi200 a răspuns:

1. Nu te mai masturba asa des
2. Nu te mai gândi la penisul tau si la senzațiile ce le simti. Concentrează-te pe altceva.

| Bozgi200 a răspuns (pentru Bozgi200):

Am uitat o chestie: si respiratia est le importantă. Inspira adanc si expria lung. Nu respira repede.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Bozgi200):

Ce are masturbarea cu ejacularea precoce?