| BogdiiR a întrebat:

Anul trecut prin Mai am cunoscut o fata foarte frumoasa doar ca nu prea am vorbit. Acum când a început scoala mi-a sărit direct în ochi acea fata.Ea se înțelege foarte bine cu câteva dintre colegele mele de clasa iar acesta este unul dintre motivele pentru care îmi e frica sa vorbesc cu ea.s-Ar putea sa rada împreună cu ele și eu sa cad de prost. Ceea ce am observat însă e ca de câte ori ne întâlnim sau trecem unul pe lângă celălalt se uita foarte atent la mine iar când văd ca se uita la mine îmi zâmbește sI după se uite în alta parte.De vreo 2 zile i-am dat follow pe instagram și mă așteptam să îmi dea și ea mie chestie care nu s-a întâmplat.Acum 1.Credeți ca mă place sau se simte atrasa de mine?
2. Dacă s-ar simți atrasa de mine de ce totuși nu mi-a dat follow?
3.Vă rog niște sfaturi ce sa fac? Sa îmi iau inima în dinți și sa vorbesc cu ea sau ce altceva pot face?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Bine era daca ne spuneai ce varsta ai. Oricum, pana la dragoste si/sau sex mai ai mult drum de parcurs. Pentru inceput incearca sa inviti fata la un suc.

| grab a răspuns:

Spune-i ca e frumoasa si ca ti-ar placea sa va cunoasteti mai bine. clasic talk. daca trage la tine o sa iti cada in plasa, daca nu, macar castigi ceva experienta.
oricum, felicitari pentru scrisul foarte ingrijit. stima!

| Ezeru a răspuns:

Du-te si poarta o conversatie normala cu ea. Incearca sa fii tu insuti si sa ai incredere in tine cand te duci la ea. De asemenea fii relaxat.
La sfarsitul convorbiri o poti invita la un suc sa continuati discutia. Daca spune nu e clar ca nu este interesata.(Nu e sfarsitul lumi. Mai sunt fete. In plus va aprecia curajul tau. ) Daca spune "Mi-ar face placere." sau "Da" ori ii ceri numarul ori o intrebi cand e libera. Oricum in acest caz tocmai te-ai ales cu o intalnire.

| BogdiiR explică:

Eu am 17 și ea 16