| Emanuela23 a întrebat:

Hei TPU.
Azi m-am certat cu iubitul meu,am vazut ca fosta lui l-a bagat in seama si m-a mintit ca nu e fosta.
I-am spus ca nu vreau sa fiu cu el,iar el cand a auzit a inceput sa planga si sa imi zica ca ii pare rau.
Nu stiu ce sa fac,mi-e frica sa nu faca la fel, mi-e frica sa mai iubesc.
Va rog, niste sfaturi..nu vreau jigniri.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca iubitul tau are aceste apucaturi sa mai vorbeasca si cu foste iubite si mai ales sa te kminta, evident ca o va face intotdeauna, ca asta este firea lui si nu se poate schimba
Decizia iti apartine, daca vrei sa-l ierti, dar cu prima ocazie cand se simte confrtabil si ai uitat incidentul, poate sa repete greseala, pentru ca, l asta este firea lui, sa minta.

| Freya1 a răspuns:

Si se mai intreaba uni ca de ce ii controlam.
Daca doar a vorbit cu ea poti sa treci peste dar cu mare bagare de seama.Si chiar daca suna ciudat si unora nu o sa le convina, incepe sa il controlezi.In fond doar asa poti sa stii daca se preface ca te iubeste si te insala, sau chiar a fost o scapare de moment.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi probabil nici nu te-a mințit când ți-a zis că nu fosta, din moment ce foarte probabil e "curenta"...

La ce i-ai mai spus că nu vrei să fii cu el, dacă asta e o minciună?

Oricum, ce alegi, aia tragi. Și nu te poate opri fix nimeni. Mai lasă dramele astea tipic femeiești că oricum indiferent ce sfaturi ai primi, tot ca tine ai să faci. "Știi tu cum să procedezi"... laughing

| antonimilk a răspuns:

Domane dar ai fost dura cu el, vezi? De asta probabil nu ți-a spus. Tu poate nu îl înțelegi suficient și lui ii este frică. Daca la o micuță greșeală te aprinzi așa... pune te in locul lui.
Gândește te bine, poate te-a minitit sa nu te pună într-o situație proastă și poate asa a crezut el că nu-i o situație de luat in calcul... e și logic, de ce sa spui totul și să aprinzi lucrurile fara rost?
Sau... daca el tine legătura cu ea, dar nu cred din moment ce a plans și și-a cerut scuze.
Da, sfatul meu e sa vorbiți ceva important, voi împreună și găsiți-va acolo cateva minute. Sa fie discuție fara ocolișuri fiindcă este vorba despre viitorul vostru. Tu, tu nu te mai sarii in sus așa dar nici el sa nu mai taca sau sa nu-ți spună.
Daca va iubiți mult nu lăsa ca porcăriile astea sa va desparta.

| MyName28 a răspuns:

A plâns pentru tine..asta însemna ca te iubește. iarta-l!

| MyName28 a răspuns:

A plâns pentru tine. înseamnă ca te iubește, iarta-l!