| ILoveWeekends a întrebat:

Azi pentru prima data m-am pupat cu prietenul meu,dar a fost ciudat (a fost primul meu sarut, al lui nu). Prima data a fost bine (doar un pupic), al doilea a fost rau. Am zis sa mai incercam o data. Mai era de fata un prieten si ne feream de el ca sa nu afle. Cum spuneam, ne-am apropiat, iar el a spus sa incercam mai lung de vreo 3-4 sec, nu doar o secunda. Ok! N-a durat nici 2 secunde ca imediat s-a retras si a zis: "Ai scos limba?".
Eu m-am rusinat si i-am spus ca nu. De fapt nici nu stiam ca am facut asta,nu mi-am dat seama. Acum o sa imi fie teama sa il sarut lung, pentru ca nu ma descurc si am impresia ca nu pot SA IMI MISC BUZELE.
va rog sa imi dati niste sfaturi sau filmulete sa invat.
Multumesc!

9 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Băă, ce naiba? Că nu se naște nimeni învățat și nici problemă de interes național nu e.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depasiti si voi vrsta de 12-13 ani si o invatati si cum sta treaba cu sarutul

| ILoveWeekends explică (pentru suntserios):

Am 15 ani jumatate :p

| Danysan a răspuns:

Liniste-te asa e la inceput dar cu Timpu o sa capeti si tu Experienta. Trebuie sa te lasi Purtata de Val.Pt a invata mai Bine poti sa te uit ca sunt atatea materiale care iti spun cum se face si ma refer la Saruturi Diferite.Important e sa incerci si va fi Bine.

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Sarutul cu limba easa zis, frantuzesc.Ca si in pozitiite de copulare, cea care convine amandorura, e cea mai buna.Nu te simti bine, nu-ti place sa ai ceva strain in gura, spune-i ca nu ai nicio placere. Invatati amandoi in timp, nu pe furate(desi acelea sunt cele mai dulci!)

| ElenaDanielaE a răspuns:

Cu timpul o sa inveti!

| inLoveWithNutella a răspuns:

Uite aici niste filmulete care te vor ajuta:
http://www.youtube.com/watch?v=tJsEHT5djlw
http://www.youtube.com/watch?v=mpGyu2ZuUh0
http://www.youtube.com/watch?v=y4c7uCdW6Ao
http://www.youtube.com/watch?v=m594xebvGBQ
Mai sunt multe clipuri acolo, nu are rost sa le pun eu pe toate ca sunt sigura ca o sa le gasesti.
Funda?:)

| InceputulUnuiSfarsit a răspuns:

Ai incredere in tine. Toata lumea a trecut prin asta, o sa reusesti. Nu o sa te invete niciun filmulet sa saruti o persoana. Asta inveti experimentand, incercad si iar incercand. Repetita e mama invataturii.
Nu e greu, nu e imposibil, o sa reusesti. Daca nu o sa mai vrea sa incercati va fi problema lui iar tu va trebui sa astepti o persoana rabdatoare, intelegatoare. Insa, sunt sigura ca data viitoare vei reusi de prima data.

| DPaul a răspuns:

Mai cresti putin!