| SorinelCopilu a întrebat:

Salut, nu stiu in ce categorie as putea sa pun aceasta ...intrebare dar o las aici.
Deci cred ca l-am vazut prima data acum 5 ani cam asa, sotia mea era insarcinata cu fetia noasta, s-a intamplat pe la ora 3 dimineata la prima chirie pe care am avut-o in Germania, m-am trezit, era foarte intuneric, in camera nu vedeam multe dar puteam simti o prezenta enorma care apasa peste mine, incercam sa-mi misc mainile si nu puteam, incercam picioarele, dar nimic. Am incercat s-o strig pe sotia mea dar tot ce puteam scoate pe gura erau cateva gangureli atat, atunci l-am vazut. O silueta neagra intunecata, ca o umbra s-a apropiat de mine, se uita la mine, era deasupra mea, nu avea fata, doar un negru, cred totul a durat vreo 20 de secunde dar nu am simtit o asemena presiune niciodata in viata mea. Simteam cum pieptul meu se apasa si inima credeam ca-mi explodeaza, incercam sa misc, sa strig dar parca cineva ma tinea cu forta de pat, dupa care m-am trezit si nu mai era nimic.M-am linistit atunci crezand ca a fost doar un cosmar.
A doua oara cand l-am vazut a fost la cea de-a doua chirie in Germania intr-un cartier bun, fetita mea avea cred ca un 1 si jumatate cam asa, i-am simtit din prezenta acelei creaturi si s-a intamplat din aceeasi chestie ca data trecuta doar ca de data asta cand m-am trezit fetita mea plangea si zicea ca vede pe cineva la geam. Mi-am pus mainile pe capul ei si am inceput sa ma rog, din momentul acela nu s-a mai intamlpat nimic de genul pana acum de curand. Cred ca sunt cateva saptamani cand am simtit aceeasi prezenta in casa, ba chiar l-am vazut in mijlocul casei. In acel moment baietelul meu de 2 ani a inceput s-o strige pe sotia mea foarte tare, fetita era la bunici, nu era acasa dar s-a trezit sotia mea si s-a aplecat langa pat ca ii poate lua sticla cu lapte al copilului si mi-a spus a doua zi ca vazut o chestie in fata ei, ceva sa materializat din intuneric dar si-a inchis ochii si a inceput sa se roage si a disparut.
Nu stiu ce este si ce poate fi dar de cand eram eu copil stiam ca este ceva acolo in intuneric care ma vede si se uita la mine, daca vi s-a intamplat astfel de fenomene va rog un sfat ceva orice ma poate ajuta sa scap de chestia asta.

22 răspunsuri:
| ania a răspuns:

E evident ca era vorba de demoni.E important ca la fiecare noua locuinta sa iei
putin ulei, sa ungi parte de sus si sa declari- oeice demoni, indiferent cum ati intrat, va poruncesc sa iesiti afara in Numele lui Iisus Hristos si sa mergeti acolo unde va trimite El si sa nu va mai intoarceti, noi apartinem lui Iisus si- i dedicam lui acest aoartamant in care aven dreptul sa stam!

| anonimg a răspuns:

Trebuie sa elimini orice lucru sau obicei ocult din casa ta (ghicire, vrajitorie, carti de tarot, etc.). Posibil ca cineva din familie sa aiba astfel de obiceiuri. Sau poate ca in casa in care locuiesti s-a folosit un astfel de obicei.
Mergi la biserica adventista de ziua a saptea din localitatea ta, si vei sti ce trebuie sa faci.

| SorinelCopilu explică (pentru anonimg):

Mam mutat de 3 ori in 6 ani in Germania
Deci nu cred ca e din cauza casei.
Familia mea e de Religie Pendicostala nimeni nu practica vrajitorie in casa.

| anonimg a răspuns (pentru SorinelCopilu):

Trebuie să existe ceva pentru care cel rău se manifestă în casa aceea.
Dumnezeu nu îngăduie manifestarea celui rău decât dacă omul îi "permite". În rest, vrăjmașului omului și al lui Dumnezeu nu-i este îngăduită apariția.
Trebuie deci să cercetezi cu deamănuntul lucrurile care îi permit manifestația. La acest lucru te-ar putea ajuta (benevol, bineînțeles) conducerea bisericii adventiste de ziua a șaptea din localitatea ta; chiar dacă ești de altă confesiune.

| halogen001 a răspuns:

Ar fi bun un doctor. Doctorul poate da o recomandare buna.

| SorinelCopilu explică (pentru halogen001):

Pentru tine la Socola

| halogen001 a răspuns (pentru SorinelCopilu):

E o instituție renumita happy E o alegere buna. Doctorul știe mai bine decât omul neinstruit.
Trebuie văzut regimul alimentar, stresul, oboseala. Poate e o intoxicație alimentara sau chiar una de natura "spirituala". Cine citeste povesti cu dracusori toata ziua si se roaga la spiridusi asta viseaza si noaptea.

| SorinelCopilu explică (pentru halogen001):

Deci Dumnezeu pentru tine e un spiridus hai ba ce cauți sa dai tu sfaturi când tu ești ateu nu avem nevoie de sfaturile de la oameni ca tine noi suntem oameni credincioși cu frica De Dumnezeu.

| halogen001 a răspuns (pentru SorinelCopilu):

Sfaturi poate da oricine, ca e despre viata, nu e stiinta rechetelor.
E normal ca un om care citeste basme toata ziua asta sa viseze noaptea. De ce nu visez eu spiridusi si oameni negri?

Unde e logica?
Ce vrea omul negru de la tine? Ce ai tu bun sa-i dai?
Ce vrea zeul de la tine? Ce ai tu bun sa-i dai?
Crezi ca un zeu atotputernic daca ar exista n-ar avea altceva mai bun de facut decat sa se puna la mintea unor vietuitoare care pentru el inseamna nimic?

Ce inseamna ca zeul e buun, ca te iubeste si e atotputernic?
Inseamna ca trebuie sa fie invizibil, orb si surdomut, sa se ocupe cu minuni in loc sa ajute omul, sa faca viermi, purici, paduchi, plosnite, capuse, tantari, virusi, bacterii, sa lase omul in intunericul nestiintei si primitivismului sa moara de boli, de frig, de foame, de sete, in accidente si in razboaie.

E logic? Asta e iubirea si puterea? A facut zeul tot ce exista? Lui ce i-ar iesi din asa ceva? Ce iubire poate avea el pentru ceva inutil pentru el?
E ca si cum eu as iubi eu un fir praf.
Cere zeul credinta? Ce sa faca cu ea? Cere zeul cantece si poezii, ritualuri primitive? Ce sa faca cu ele?

Credinta cere omul mincinos naivului ca sa il poata insela si profite de el, nu zeul inexistent din poveste.

Prin stiinta se ajunge la devar si prin credinta se ajunge la minciuna.

Da zeul viata vesnica? Pentru ce? Ca ma stropesc cu apa, citesc poezii si cant cantece? Asta e valoarea vietii vesnice? O stropire cu apa 2 cantece si 2 poezii?

Asa crede omul credincios ca se obtine vesnicia crezand in omul mincinos si recitand 2 poezii?

Pana acum avem un nr impresionant de oameni cu viata vesnica: zero. Ce mult incredere imi da! De abia astept sa ma numar si eu printre cei vesnici.

Asa cum e zeul invizibil si atotputernic, tot asa e si viata vesnica.

Credinciosul crede ce nu vede si nu crede ce vede.

| UnOmOarecare3000 a răspuns (pentru halogen001):

Halogen, cu ce il va ajuta asta pe domn?

| halogen001 a răspuns (pentru UnOmOarecare3000):

Daca e inteligent si vrea sa aibă o viata normala, va înțelege ca a crede in ce nu vede si a nu crede in ce vede nu e rațional. Va intelege ca ceea ce citeste ziua, va visa noaptea sau in momentele in care e amețit. Daca citește prostiile scrise de oamenii mincinoși pentru a-i înșela si înfricoșa pe naivii creduli si neștiutori, exact asta va visa: oameni negri, spiriduși, drăcușori si tot ce va face in viata va fi marcat de niște povesti primitive, fanteziste si absurde si mai puțin de rațiune.
Ma îndoiesc ca va înțelege ce am scris, dar am încercat si eu.
Eu daca nu citesc fantezii cu drăcușori si nu urmăresc nici filme cu aceleași personaje de 2 bani, am un somn foarte liniștit si nu vad drăcușori si oameni negri.
Daca va citi niște cărți mai frumoase, mai reale, daca va renunța la filmele cu drăcușori si spiriduși va avea un somn mai liniștit.
Nu are de ce sa se teama de ceva ce nu exista. Daca ar exista ar avea si putere si s-ar vedea toată ziua, nu numai in stările de visare. Apoi o entitate puternica daca ar exista, nu ar avea nici cel mai mic interes pentru om, nici sa-i facă bine, nici sa-i facă rau. Asa e logic si asta e adevărul. (AQUILA NON CAPIT MUSCAS - vulturul nu prinde muste)
(DE MINIMIS NON CURAT PRAETOR - pretorul nu se ocupă de treburile mărunte )
Daca s-a înțeles e ok, daca nu e tot ok. Fiecare om are creierul lui si trebuie sa gândească. Daca nu poate sau nu vrea, asta e situația si mergem înainte.

| SorinelCopilu explică (pentru halogen001):

Ba aiuritule pe pariu ca am un IQ mai ridicat ca tine dacă nu crezi ce morti ma-ti cauți aici ieși și nu mai comenta aiurea, tu ești doar un pulefrici și trol care nu are ce sa facă toată ziua chiar și Elon Musk a recunoscut ca crede in Dumenezeu și tu un anonim necunoscut si sărac probabil plin de frustrări comentezi pleacă în p***a ma-ti de aici.

| halogen001 a răspuns (pentru SorinelCopilu):

Ai un limbaj foarte colorat și e un deliciu sa te aud vorbind.
Omul e o vietate si ca orice vietate asta face: traieste, strange resurse, se inmulteste si moare. Diferenta dintre om si restul vietuitoarelor e minora.

Iti dau mai jos cateva citate, pe care poți sa le citești sau nu, dupa dorință, pentru ca oricum nu contează.

E normal ca omul sa fie viclean, mincinos, hot, tâlhar, pentru ca asa fac toate viețuitoarele. Se lupta pentru resurse și orice mijloc e permis in atingerea scopului.

Omul fiind o ființă sociala, pentru buna conviețuire exista legi, exista o limitare a comportamentului primitiv, sălbatic, dar exista și o anumita permisivitate. Știm cat de bun și de corect e omul. Am avut războaie, sclavagism, inchiziție, deci știm cat de cinstit și de corect e omul.

Zeii sunt personaje imaginare folosite pentru prostirea omului naiv si nestiutor.

Daca ar fi existat un zeu care a făcut tot ce exista, atunci vedem următoarele:
Zeul atotputernic și iubitor e invizibil, orb și surdomut, se ocupa cu minuni și lasă omul în întunericul neștiinței și primitivismului sa moara de boli, de frig, de foame, în accidente și în războaie, a făcut purici, păduchi, viermi, ploșnițe, căpușe, țânțari, viruși și bacterii (alături de Pământul plat în centrul Universului și Soarele care se învârte în jurul Pământului).

E logic? Nu e, dar omul naiv crede ce nu vede și nu crede ce vede.

Logic, un zeu atotputernic pentru care omul e nimic, are nevoie de ceva de la om? Zeul atotputernic are nevoie de ceva de la viermi, de la purici, de la păduchi? De ce ar face asa ceva? Evident ca nu ar face asa ceva. Toate viețuitoarele sunt forme de existenta a materiei rezultate în urma evoluției în timp și a selecției naturale.

Are nevoie zeul atotputernic de ritualuri primitive, stropiri cu apa, cântece și poezii? Evident ca nu. Are nevoie zeul atotputernic nevoie de credință?
Evident ca nu. E interesat zeul de ce face omul, ce mănâncă, cum trăiește, cum se înmulțește, daca moare sau daca trăiește? Evident ca nu.

Atunci cine are nevoie de credință, de ritualuri primitive, cântece și poezii, stropiri cu apa și altele de genul asta? Zeul atotputernic, sau omul mincinos care profita de naivitatea semenilor lui?
Evident ca omul mincinos are nevoie de credință ca sa ii fie crezuta minciuna și cere credință în numele zeului invizibil și "atotputernic".

Daca spune un mincinos unui om despre mine ca eu vreau ca acel om sa facă lucrurile x si y si ca ii voi da 10000000000lei, iar acel om nu vorbește cu mine, dar face lucrurile x și y spunând ca crede în mine, atunci în momentul în care acel om vine la mine sa ii dau 10000000000lei dupa ce a făcut lucrurile z si y, va primi exact zero lei. Credința lui nu a fost în mine ci în omul mincinos. Eu nu i-am spus sa facă nimic și nu i-am promis nimic.

Asa e si cu zeul invizibil. Cel care spune ca are credință in zeul z, in realitate are credință doar în oamenii mincinoși care i-au vorbit despre zeul z si daca omul naiv ii cere răsplata zeului z pentru ritualurile primitive pe care le-a făcut si pentru credința in zeul z nu va primi nimic, chiar daca ar exista un zeu z, pentru ca zeul nu a vorbit cu omul, nu i-a cerut nimic si nu i-a promis nimic.

Avem zero oameni cu viata veșnică din 7 miliarde si e foarte "logic" sa avem aceeași încredere in zeul z, adică tot zero. Nimic nu poate fi crezut fără dovezi. Credința e drumul către înșelăciune, iar știința e drumul către adevăr. Cu știința, poți face lucruri bune. Cu credința doar încerci sa vezi daca merge sau nu. Daca vrei sa faci un pod care sa tina, ai nevoie de știință. Cu credință îl faci și încerci sa vezi daca tine sau nu.

Si acum citatele promise:
"Toţi oamenii care gândesc sunt atei." - Ernest Hemingway
"Religia s-a născut când primul ticălos l-a întâlnit pe primul prost." – Voltaire
"Toate religiile sunt întemeiate pe teama celor mulţi şi pe isteţimea câtorva." - Stendhal
"Una din marile tragedii ale omenirii este că moralitatea a fost răpită de către religie." - Arthur C. Clarke
"Religia este capodopera artei de a dresa animalele, deoarece dresează oamenii cum să gândească." - Arthur Schopenhauer
"Modul de a vedea, prin credinţă, este de a închide ochiul raţiunii." - Benjamin Franklin
"Puneţi la îndoială cu îndrăzneală până şi existenţa lui Dumnezeu pentru că, dacă ar fi unul, trebuie cu atât mai mult să fie de acord cu omagiul raţiunii decât al fricii oarbe." - Thomas Jefferson
"Proştii resping ceea ce văd dar nu ceea ce cred; înţelepţii resping ceea ce cred şi nu ceea ce văd." - Huangbo Xiyun
"E nevoie de religie pentru ca oameni buni să facă lucruri rele." - Steven Weinberg
"Cele mai groaznice şi cele mai crude crime pe care istoria le-a înregistrat au fost comise sub adăpostul religiei sau al altor motive la fel de nobile." - Mahatma Gandhi
"Ceea ce se afirmă fără dovezi poate fi respins fără dovezi" - Christopher Hitchens
"Religia este considerată de oamenii obişnuiţi ca fiind adevărată, de către înţelepţi ca fiind falsă, de conducători ca fiind utilă" - Seneca cel Tânăr
"Oamenii nu comit vreodată crime cu atâta dedicare şi cu atâta bucurie ca atunci când o fac din motive religioase" - Blaise Pascal
"Toate religiile sunt inventate de catre oameni." - Napoleon Bonaparte
"Religia este unul din motivele pentru care cei saraci nu ii omoara pe cei bogati" - Napoleon Bonaparte
"Religia este excelenta pentru a controla oamenii obisnuiti." - Napoleon Bonaparte
"Cel care nu vrea să gândească e bigot, cel care nu poate să gândească e prost, cel care nu îndrăzneşte să gândească e sclav." - William Drummond
"Nu ai nevoie de Biblie pentru a justifica iubirea, dar nu a fost inventată o metodă mai bună pentru a justifica ura." - Richard A. Weatherwax
"Dumnezeu ar trebui executat pentru crime împotriva umanităţii." - Bryan Emmanuel Gutierrez
"A numi ateismul religie e ca şi cum ai numi chelia o culoare de păr." - Don Hirschberg
"A spune că ateismul necesită credinţă este la fel de cretin ca a spune că necredinţa în zâne şi spiriduşi necesită credinţă. Chiar dacă însuşi Einstein mi-ar zice că este un spiriduş pe umărul meu, tot i-aş cere dovezi şi nu aş greşi cerându-i-le." - Geoff Mather
"Din câte pot să-mi dau seama după studiul scripturii, tot ce faci în rai este să stai degeaba toată ziua şi să-l slăveşti pe Dumnezeu. Nu ştiu ce ai face tu, dar cred că după primii, oh, nu ştiu, 50.000.000 de ani de făcut asta aş începe să mă plictisesc puţin." - Rick Reynolds
"Credinţa nu îţi dă răspunsuri, doar te opreşte din a pune întrebări." - Frater Ravus
"Zeii nu omoară oameni, oamenii cu zei omoară oameni." - David Viaene
"O minciună este o minciună chiar dacă toţi o cred. Adevărul este adevăr chiar dacă nimeni nu îl crede." - Douglas Adams
"Când un om delirează se numeşte nebunie. Când mulţi oameni delirează se numeşte religie." - Robert Pirsing
"Sunt împotriva religiei pentru că ne învaţă să fim satisfăcuţi cu neînţelegerea lumii." - Richard Dawkins
"Un om este primit intr-o religie pentru ce crede si este izgonit pentru ce stie." - Samuel Clemens
"Religia - o fraza de dânsii inventata
Ca cu a ei putere sa va aplece-n jug,
Caci de-ar lipsi din inimi speranta de rasplata,
Dupa ce-amar muncirati mizeri viata toata,
Ati mai purta osânda ca vita de la plug?

Cu umbre, care nu sunt, v-a-ntunecat vederea
Si v-a facut sa credeti ca veti fi rasplatiti...
Nu! moartea cu viata a stins toata placerea -
Cel ce în asta lume a dus numai durerea
Nimic n-are dincolo, caci morti sunt cei muriti." - M. Eminescu- Împarat si proletar
"Religia este opiumul maselor." - Karl Marx
"Omul nu va fi liber până când ultimul rege va fi spânzurat cu intestinele ultimului preot." - Denis Diderot
"Cuvantul «dumnezeu» nu este nimic altceva pentru mine decat expresia si produsul slabiciunii umane, Biblia este o colectie de legende onorabile, dar primitive, care sunt, in orice caz, destul de copilaresti". "Nici un fel de interpretare, indiferent cat de subtila, nu-mi poate schimba opinia", Albert Einstein (intr-o scrisoare scrisa de Einstein catre filozoful Eric Gutkind,, 3 ianuarie 1954)
"Daca oamenii sunt buni doar pentru ca le este frica de pedeapsa si pentru ca spera la o recompensa, atunci suntem într-o stare jalnica." A. Einstein
"Biserica spune că Pământul este plat, dar eu ştiu că este rotund pentru că am văzut umbra lui pe Lună şi am mai multă încredere în o umbră decât în Biserică." - Ferdinand Magellan
"Se poate ca rolul nostru pe această planetă să nu fie slăvirea lui Dumnezeu, ci crearea lui." - Arthur C. Clarke
"Citită cum trebuie, Biblia este cea mai puternică forţă pentru ateism concepută vreodată." - Isaac Asimov
"Religia este o rămăşiţă a copilăriei inteligenţei noastre." - Bertrand Russel
"Şi dacă ar exista un Dumnezeu, cred că este foarte improbabil ca el să aibă atâta vanitate încât să se simtă jignit de cei care se îndoiesc de existenţa lui." - Bertrand Russel
"Nu mă deranjează părţile pe care nu le înţeleg din Biblie, ci părţile pe care le înţeleg." - Mark Twain
"Credinţă înseamnă a crede ceea ce ştii că nu e adevărat." - Mark Twain
"Vrea Dumnezeu să împiedice răul dar nu poate? Atunci este neputincios. Poate dar nu vrea? Atunci e răuvoitor. Vrea şi poate? Etunci este diabolic." - Epicurus
"Ar fi foarte frumos dacă ar exista un Dumnezeu care a creat lumea şi care a fost o forţă benevolentă, dacă ar exista o ordine morală în Univers şi viaţă după moarte; dar este frapant faptul că toate acestea sunt exact ceea ce suntem obligaţi să ne dorim." - Sigmund Freud
"Religia este o iluzie şi îşi derivă puterea din faptul că se potriveşte cu dorinţele noastre instinctuale." - Sigmund Freud
"Nu pot crede că acelaşi Dumnezeu care ne-a înzestrat cu simţ, raţiune şi intelect, a făcut asta cu scopul ca noi să uităm să le folosim." - Galileo Galilei
"Credinţa inseamna să nu vrei să ştii ce este adevărat." - Friedrich Wilhelm Nietzsche
"Din paradis lipsesc toţi oamenii interesanţi." - Friedrich Wilhelm Nietzsche
"Dacă ignoranţa faţă de natură a dat naştere la zei, atunci cunoştinţele despre natură îi vor distruge." - Baron D'Holbach
"Nu este la fel ca în Biblie, că Dumnezeu a creat omul în propria sa imagine. Dar, dimpotrivă, omul l-a creat pe Dumnezeu în propria sa imagine." - Ludwig Feuerbach
"Nu poţi convinge un credincios de nimic; credinţele lor nu se bazează pe dovezi, ele se bazează pe nevoia adânc înrădăcinată de a crede." - Carl Sagan
"Este de departe mai bine să se înţeleagă universul aşa cum este el de fapt decât să se persiste în amăgire, oricât de satifăcătoare şi liniştitoare ar fi." - Carl Sagan
"Tot mai sunt de părere că o clopotniţă cu paratrăznet denotă lipsă de încredere." - Doug McLeod
"Susţin că amândoi suntem atei. Eu doar cred mai puţin cu un zeu decât tine. Când vei înţelege de ce îi respingi pe ceilalţi zei posibili, vei înţelege de ce îl resping pe al tău." - Stephen Roberts
"Trebuie să punem la îndoială logica poveştii de a avea un atotştiitor şi atotputernic Dumnezeu care a creat oameni cu defecte şi apoi îi învinovăţeşte pentru propriile sale greşeli." - Gene Roddenberry
"Dă-i unui om un peşte şi va mânca o zi, învaţă un om să pescuiască şi va mânca o viaţă, dă-i unui om religie şi va muri rugându-se să primească un peşte." - necunoscut
"Cum e, e omul una din greşelile lui Dumnezeu sau e Dumnezeu una din greşelile omului?" - Friederich Nietzche
"Dumnezeu spune: refuz să dovedesc că exist deoarece dovezile nu necesită credinţă şi fără credinţă sunt nimic." - Douglas Adams
"Omul a avut dintotdeauna nevoie de o explicaţie pentru toate lucrurile din lume pe care nu le înţelegea. Dacă nu exista o explicaţie, inventa una." - Jim Crawford
"Dacă Dumnezeu este alpha şi omega, începutul şi sfârşitul, cunoaşte trecutul şi viitorul, după cum scrie în Biblie, de ce se roagă oamenii şi cred că pot schimba ceva?" - Mark Fairclough
"Religia invata cel mai mare neadevar, ca moartea nu este sfarsitul."

| SorinelCopilu explică (pentru halogen001):

Și tu crezi ca eu voi citi toate prostiile tale du-te și fa altceva bateți coasa

| halogen001 a răspuns (pentru SorinelCopilu):

E ok. Fiecare citeste ce vrea. Unii citesc mai mult, altii mai putin, altii nu citesc deloc. E bine si daca citesti si daca nu citesti. Nu ma deranjeaza cu nimic daca nu citesti. Asa fac si eu. Cand e ceva ce nu imi place si cand stiu ce scrie acolo nu mai citesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Nici eu nu știu dacă acel parazit v a urmărit încă din copilărie?
Cauzele de unde l ați luat pot fi multiple,cum ar fi o casă bântuită în care ați locuit,așa cum a ți precizat în mesaj,sau este un membru de familie, cunoștință, care a murit și acum încearcă să vă facă rău!?
Pericolul cel mai mare este că aceste entități negative te pot urmări peste tot!?
Există o singură persoană în România care ar putea zice ce poate fi, cum ar fi acel domn "Viorel Pop„ Clarvăzător, dacă credeți în persoanele care pretind că au nu știu ce puteri? Și în Germania sunt astfel de persoane? dar pot fi șarlatani...
Și la noi sunt mulți șarlatani, care fac bani pe seama credulilor?

În acest video cam asta pățesc șarlatanii, care au pretins ceea ce nu erau?
https://youtu.be/welAtQ9XXgw

| UnOmOarecare3000 a răspuns:

Acela este diavolul, ai mare grija, ar trebui sa spui in gand in fiecare zi (sau cu voce tare) Rugaciunea lui Iisus Hristos:
„Doamne, Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine, pacatosul!"
Si eu am patit asta acum mult timp. Aceasta rugaciune alunga demonii, de asemenea poti spune si Tatal nostru. Dar parerea mea este ca mai buna este Rugaciunea lui Iisus. Daca o spui cu voce tare are mai efect. Pentru mine a functionat. Daca vei vedea ca nici asta nu da rezultate, inseamna ca ar trebui sa te duci si la doctor, care probabil ti-ar da niste nasturi pentru asta.

| SorinelCopilu explică (pentru UnOmOarecare3000):

Mereu ma rog chiar și când sunt la lucru

| UnOmOarecare3000 a răspuns (pentru SorinelCopilu):

Poate conteaza mult si ce te rogi, sau poate ai facut ceva in trecut sau pur si simplu ceva nu este bine, adica ceva nu faci bine... Nu are cum sa te rogi si tot asa sa fie.

| AndreiNrcs a răspuns:

Bună ziua! Nimeni de aici nu te poate ajuta pe măsură în cât poți rezolva problema. Du-te la un preot al bisericii și-i spune toate acestea, sau chiar la un arhiereu pentru niște dezlegări. O zi faină

| xyqmii a răspuns:

Cumpara un set de 80 de icoane

| SorinelCopilu explică (pentru xyqmii):

Sunt Pendicostal