| anonim_4396 a întrebat:

Hei tpu...ca sa intelegeti trebuie sa va spun toata povestea si va rog faceti-va timp si cititi-o. Totul a inceput pe facebook eu sunt clasa a 6a (trec a 7a ) si de ceva timp imi place de un baiat de a 8a (trece a 9a ) dar doar din vedere il stiam. Cum va ziceam, am intrat pe facebook si am inceput sa vorbesc cu el. Asa ne-am "imprietenit". A doua zi m-a chemat pe afara si am stat cu el si cu foaaartee multe fete dar care le cunosteam cat de cat. Dupa alte cateva zile am iesit cu el la basket si asa am inceput sa iubesc sportul acesta. El m-a invatat sa joc si mereu cand dadeam un cos chiar daca nu se intampla prea des zicea " foarte bine, asa, bravo" ceva de genul. In concluzie totul bine. pana cand am vorbit cu el pe mess intr-o seara si mi-a zis ca el place mai multe fete, dintre care cel mai mult pe o fata Cristina, dar cica ma place si pe mine. Dupa ce mi-a zis asta am stat sa il "observ" ca sa zic asa si am vazut ca el iesea cu mine pe la 5-6 si pana atunci iesea cu alte fete. Azi am iesit pe afara cu niste fete asteptand ca si el sa ma cheme la basket cum mi-a promis, si nu a facut-o. Am trecut pe langa el si nici nu m-a salutat. Apoi seara a intrat pe mine cu ceva de genul : scuze fato ca nu am stat la basket doar ca nu te-am vazut pe afara si eu i-am zis ca de fapt am trecut pe langa el iar el : Da asa e dar nu m-ai observat in fine... complicata situatie si eu chiar nu stiu ce sa fac. Sa mai continui? Am auzit de la o fata care l-a refuzat (adica a refuzat sa fie cu el) ca dupa a inceput sa o barfeasca pe la spate. Serios, ce sa fac? El este uneori atat de de treaba si uneori atat de... increzut si egoist, de parca ar fi doua persoane diferite...

12 răspunsuri:
| Dizzyz a răspuns:

Asta a fost una dintre cele m-ai triste povesti de pe TPU.
A fost frumos.
Deci,eu zic sa nu iti faci sperante daca ii place de m-ai multe fete si se comporta asa.
Dar, totus m-ai asteapta sa vezi ca poate, POATE, te place pe tine si nu m-ai place alte fete dar ma rog, slabe sanse.
Tipii de genul asta nu se schimba asa usor.
Inca odata spun ca a fost una dintre cele m-ai triste povesti.
O zi buna!

| Demonull a răspuns (pentru Dizzyz):

Vrei șervețele?hee heeSensibilos mai esti.

| Cristian969 a răspuns:

Eu nu nu am inteles tu ce aşteptı de la el? S a vie şi sati propuna intilnıre sau cewa de genul asta?big grinaca asta ii skopul atuncı ai sa aşteptı mult. Sfatul meu.pleaca la el şi incearca sa-i spui ca iti place de el şi ca vreti sa fiti in preuna, nu te baza pe faptul ca a birfit-o pe una, du-te, incearca aduna exerienta, va fi totul OK.happyai sa vezi fatowinking

| neutrino a răspuns:

El si-a facut programul in functie de varsta fetelor care il intereseaza.

| Demonull a răspuns:

De roată de rezervă ai auzit? big grinTu ești!

| Foreveraloone a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine ar fi sa nu-l mai cauti si sa astepti sa te cheme el in oras sau la baschet.Nu-i mai da atat de multa importanta si fii mai indiferenta, iar daca te place cu adevarat iti va propune sa fii cu el, iar tu nu ai decat sa accepti.Dar totusi e posibil sa-i placa sa fii in preajma lui si sa te vada ca pe o prietena.Totusi daca nu mai ai rabdare poti sa bati apropouri in legatura cu o relatie chiar si sub forma de gluma spunandu-i ca pe tine te place de fapt cel mai mult si ca nu vrea sa recunoascalaughing

| justsmk a răspuns (pentru Foreveraloone):

Sfat de la forever alone?laughing PS : Nu zic ca nu e bun, peace!

| Foreveraloone a răspuns (pentru justsmk):

Mai bine sa fii forever alone decat sa suferi din dragostelaughing.

| anonim_4396 explică (pentru Foreveraloone):

Daca ai stii... uita-te la ultima mea intrebare

| XxcorixX a răspuns:

Trebuie sa stii ca baietilor,la varsta lui, le plac fetele mai mari insa degeaba fiindca ele nu se uita la niste``copilandri`` ca ei.Din cate am inteles la inceput totul a fost foarte ok intre voi. Apoi el a inceput sa se poarte ciudat... ceea ce pot sa zic e ca s-ar putea sa ii fi picat vreo fata cu tronc si atunci bineinteles el sa faca pe tipul dur, singur, lupul moralist, nu isi da seama ca te raneste.Stai linistita, cand sunt singura cu baieti toti sunt numai lapte si miere, sa fie mai multi in preajma, se transforma in tarani.Trebuie sa intelegi ca toti sunt asa, fara exceptii.
Ca sa fiu sincera, eu zic ca merita sa-i mai acorzi o sansa pana nu se termina inainte de a incepe.Sub nici o forma nu astepta ca el sa te invite asa pur si simplu, petrecti mai mult timp impreuna voi doi jucand baschet si te poti trezi cu o propunere din partea luiwinking Mult noroc si sper ca te-am ajutat.

| kaynn a răspuns:

Uital si cautati alt baiat care sa te respecte si sa te iuneasca sincer

| Lawr a răspuns:

Eu zic sa-i mai,, studiezi'' ceva timp comportamentu'... si daca se comporta tot asa eu zic sa-l lasi balta.oh go on