| guiwenneth a întrebat:

Hei TPU.Cer si parerea baietilor! M-a mancat pe mine sa dau frau sentimentelor si acum imi place foarte mult de un baiat si hiperexagerez totul.Problema este: de doua zile i-am trimis mesaj si nu mi-a raspuns.Azi m-am intalnit cu el dar era grabit si n-am apucat sa vorbesc cu el doar ne-am salutat.acum iarasi i-am trimis mesaj si nu raspunde si sunt frustrata. Mai demult daca ii trimiteam mesaj raspundea... Oare exagerez eu si pur si simplu nu are timp.sunt prea cicalitoare? data viitoare cand il vad sa-l iau la 11 metri ca de ce nu-mi raspunde la mesaje sau sa-l ignor.Voi, baietii daca ati fi in locul lui, de ce credeti ca face asa? cum vedeti ca reactionez? urasc treaba asta.

9 răspunsuri:
| 13 a răspuns:

Din ce spui tu, e destul de evident ca domnisorul in cauza nu te place la un nivel foarte profund.Cand placi o fata si o intalnesti pe strada, stai cu ea la o poveste chiar daca iti arde casa. Deci faptul ca a fost asa grabit stiind ca iti este dator cu un raspuns si o explicatie pe mine ma cam lasa rece. Iti recomand sa pastrezi un pic de distanta si sa observi comportamentul lui. Daca e pasiv si nu incearca sa schimbe situatia sau se comporta ca si cum ar fi normal faptul ca nu mai vorbiti aproape deloc, nu prea cred ca are rost sa incepi ceva acolo. Daca ii arati unui baiat ca il placi prea tare el poate sa profite de asta si sa incerce sa te manipuleze sentimental. Din nefericire baietii pot fi niste magari uneori. Oricum, iti recomand sa nu te arunci cu capul inainte. Fa un pas in spate si analizeaza situatia dintr-o perspectiva noua si ai sa fi bine. Iti urez bafta. ^_^

| RAY a răspuns:

Daca esti obsedata e normal il sufoci, omul vrea placere nu nervozitate

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In primul rand, despre oricine ar fi vorba, sa nu raspunzi la mesaje, e un gest nesimtit. Nu trebuie trecut cu vederea, daca se intampla frecvent.
Deci, ia-l la 11 metri. Vezi ce scuza penibila gaseste, apoi ignora-l.
Mie nu mi se pare ca reactionezi gresit. Ai facut destul, cautandu-l, dar nu ai exagerat.
Cicalitoare erai daca il cautai prin toate metodele posibile, rugai prietenii sa-i spuna sa-ti raspunda...
Nu ii mai da mesaje de acum, asteapta sa te intalnesti cu el, vezi de ce nu iti raspunde, apoi lasa-l in pace. De aici incolo ai fi prea insistenta, intr-un fel, ce ti-a "oferit" el pana acum, e un refuz mai usor de indurat.

| Lawliet14 a răspuns:

Ia-l la 11 cand il vezi! Lupta, muchacha!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se joaca cu tine. Nu mai insista, asteapta sa te caute el.
Nu-i reprosa faptul ca nu-ti raspunde, fii mai indiferenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In doua zile cred ca putea gasi 5 minute sa-ti raspunda. Daca era si grabit cand v-ati intalnit era probabil din cauza ca incearca sa te evite. Lucrurile par destul de evidente, zic sa iti concentrezi atentia asupra a altceva/altcuiva.

| AlexDFY a răspuns:

Poate ca esti enervanta, incearca sa te porti normal, mai spre indiferent o perioada, dar nu il ignora total. Daca si dupa ceva timp se poarta la fel, asta e

| Cristinaaa57 a răspuns:

Poate nu are credit pe tel(daca de telefon era vorba)sau poate ca nu te suporta, nu te place

| Denis2706 a răspuns:

Daca nu iti raspunde pe facebook si il prinzi trecand pe langa tine, ar fi mai ok sa ii pui intrebarea asta ca de ce nu iti raspunde, poate asa ajungeti la un consens si nu mai stai nici tu asa stresata