| anaservic a întrebat:

Pe 31 decembrie am avut ultima menstruatie. pe 6 ianuarie am intretinut relatii sexuale cu prietenul meu, insa ni s-a rupt prezervativul. dupa 2 ore jumatate am luat postinor 2 si mi-a fost destul de rau, insa nu am vomitat.pe 11 au inceput niste sangerari destul de urate, avand o culoare modificata, maronie si au durat in jur de 4-5 zile(nu mi-a curs o cantitate prea mare). problema e ca inca nu mi-a venit urmatoarea menstruatie. acum 2 zile am facut un test de sarcina si a iesit negativ.mentionez ca ciclul meu era foarte regulat inainte de postinor 2. credeti ca pot fi insarcinata? poate postinor 2 sa deregleze hormonal atat de rau? e adevarat ca daca ai avut scurgeri de la pastila ramasesei insarcinata si ai dat copilul afara? si daca nu ai avut, inseamna ca nu ramasesei gravida? Va rog ajutati-ma! dau funda!

Răspuns Câştigător
| AndyLavy a răspuns:

Cu siguranta acea pastila provoaca dereglari hormonale. si eu am luat cu ceva ani in urma si am patit cam acelasi lucru. stai linistita de luna urmatoare ar trebui sa iti vina regulat.
in orice caz mai asteapta cateva zile si refa testul de sarcina, de dimineata cu prima urina fara sa bei/mananci ceva.

2 răspunsuri:
| Zenit313 a răspuns:

Felicitari! Esti mamica! happy

| AnneMarie78 a răspuns:

Cati ani ai?happy