| BlancEtNoir a întrebat:

Hei TPU :* Cum ii spui unui baiat ca il placi, foarte discret, fara sa-i spui direct? Funda love struck

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu poti sa-i spui ceva cuiva fara sa-i spui in mod direct. Eventual poti sa-i transmiti sau sa-l faci sa inteleaga din comportamentul tau.Ai putea sa-l faci sa deduca/inteleaga interesul tau fata de el prin incercari de a te afla cat mai des si cat mai aproape de el pentru a spera ca te va remarca. Succes.

| LoveSleep a răspuns:

Privindu-l și zâmbindu-i.

| DuraruMarin a răspuns:

Ai putea sa o faci prin comportamentul tau.Iti dau niste sfaturi:
-In timpul liber..ai putea sa ii sari in spate si sa il tii strans de gat(crede-ma. functioneaza)
-Ai putea sa te prefaci interesata de activitatile lui
-Gaseste subiecte comune
-Ai putea de asemenea sa te joci cu mainile lui
-Ai putea sa-l palmuiesti in gluma
Mie mi-ar dovedi o fata asta printr-un astfel de comportament.
Si daca ai dori intr-adevar o relatie.l-ai chema la tine cu niste colegi de-ai tai pe seara.Iar apoi ii gasesti un motiv sa il duci in alta camera si sa il saruti. Daca va da gres asta nu stiu mai departe.Bafta!

| Betyyy a răspuns:

Bine ar fi sa-i spui ce ai pe sufletwinking crede-ma e mai bine asa... daca nu-i spui direct ai de suferit deoarece poate isi face alta prietena si te lasa cu ochii in soare. Deci spune-i direc, ce se poate intempla? De multe orii daca nu esti indrasneata risti sa pierzi multe in viata. Spune-i ca-l placi si daca si el te placewinking. Funda?